m34 tactical truck

Previous topic - Next topic

trnke

Molim vas za komentar,inace nije mi prva maketa radio sam dosad ali je to bilo samo lepljenje i bojenje na brzaka ,sad hocu da se oprobam ,u prljanju i unistavanju maketa :D. Inace ovu maketu m34,sam davno kupio i dosla je konacno na red , probao sam tehniku za lakom za kosu,stavio sam i malo soli,upravo sam skinuo so o boju pomocu cetkice. naravno ima jos dosta da se uradi,sta sledece preporucujete? (Sve prihvatam osim preporuke za mr muskolo  ;D) Sta mislite o ovome?   http://s1274.beta.photobucket.com/user/trnkepfc/media/7_zps68aad3ec.jpg.html?sort=3&o=2

trnke

Vidim nikog ne zanima ova tema  :cry ,drugi put radim  wash pa me interesuje,da li sam preterao?

maestro

Meni se sviđa, još ako radiš uništeno vozilo mo'š ga isprljaš...
Koja je razmera i proizvođač?

Pedja

Nisam veliki strucnjak ali meni izgleda realno, mozda jos neku sliku da postavis.Da li je dovoljan wash,verovatno zavisi sta si hteo da postignes ,jos jednom meni ovkao na ovim slikama izgled arealnio ,ali  kao kamion sa otpada.

trnke

Revell 1:35 m34 tactical truck,mislio sam jos da dodam malo rdje i malo prljanja pastelima,a treba da stavim gore pocepanu ciradu,i polomljene stranice. E sad mislio sam da ciradu uradim od maramica,pa cu videti kako ce biti....

medico

ok za početak sasviim OK, istraži malo materiju pre nego što počneš , npr ovaj skorašnji link:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,15935.msg145272.html#msg145272

kad već radiš hairspray tehniku obrati pažnju da ispod oljuštene boje može da bude osnova boja ili stara boja kao na ovom linku gore (originalna USA olive drab probija ispod JNA smb boje) + rđa ...e sad na linku ispod (i pored toga što je war gamer-ski tehnika je ista)  imaš dobar 3-delni tutorioal , obrati paznju kako je i rđa uradjena u 2 -3 nijanse !
Inače tehnika sa solju  :uaaa ...moooožda za veće površine ali sa hairspray tehnika daje mnogo realnije razultate !

http://www.youtube.com/watch?v=04RMOchGAS8&list=UUt2WNdy-1dxXHmhQX4yDlGw&index=354

airsuba

Sve zavisi šta želiš da pokažeš i prikažeš sa maketom - zelena boja i rđa ispod ti izgledaju dobro za prikaz kamiona koji negde stoji zapušten i nediran par decenija!
E sad gde ti on konkretno stoji i u kojim uslovima, to prikazuješ svim ovim naknadnim tehnikama, slojevima i bojama.

Ako želiš nekakav realan izgleda i prikaz onda obavezno moraš da imaš nekoliko referentnih fotografija i da se vodiš prema njima (uopšte nemora da bude isto vozilo, bitni su ti samo ti spoljni vremenski uslovi i lokacija).

KuKLiNsKi

meni izgleda ko dobar početak,  al da.. neznamo šta radiš.. neka slika pravog ili?

trnke

Nema pravog , ovo ide iz glave  ;D prvi put sam se odlucio na nesto takvo,pa isprobavam tehnike da naucim nesto od toga... Inace do sad sam samo sklapao makete i bojio onako pocetnicki,pa sad hocu da predjem  na visi nivo ...

trnke

malo dodatne rdje,alkohol+prava rdja ,milsim da dobro izgleda. Aj nek neko iskusniji kaze sta da radim dalje sto se tice makete , zamisljeno da stoji na zemljanom delu uz par guma i sanduka prekrivenih ciradom.... 

Ćomi

Ne izgleda skroz lose ali malo razmisljanja pre rada bi u velikoj meri poboljsalo izgled...
Sve sto su Airsuba i Medico stoji a ja bi dodao jos neke sitnice.
Pre svega, mora postojati razlog zasto je kamion ostavljen..U tu svrhu bilo bi lepo otvoriti haubu, ako ima motor, ili ga izvaditi ili poskidati delove, da se vidi da ne radi...
Tockove,kad vec nemaju gume valja pokriviti malo.
Podmetnuti neke cigle, grede ispod...
Dalje-uvek lepse izgleda dodati malo zivota polu otvorenim vratima....
Napredno maketarenje bi trazilo neki viseci far, zice i instalacije...Mozda stakla koja su umuzgana od kise i vetrova...
Dalje, tebi je najpropaliji krov, a ja sam nekako siguran da je na sanducarima koji stoje naj izraubovaniji sanduk...
Malo uvrni ove branike, stepenice do kabine...Ipak o tome godinama niko nije vodio racuna...
I pospi neko lisce na kraju...Ono se zadrzava u coskovima sanduka, oko tih greda, cigli na kojima ovaj krs stoji...

Eto...
Samo toliko ;)

Pozz,
Comi
No signature.

trnke

Bog te blagoslovio :-) pre 3 nedelje sam se tek bacio na ovakve stvari,shvatam da sam noob al naucicu (nadam se  ;D ) tako da nisam ni razmisljao o stvarima koje su oni naveli, od sada cu se truditi da nadjem prvo slike pa da probam da odradim slicno..... smaracu vas jos dok ne pocnete da hvalite :-) Svaki savet je dobrodosao.