Ruska artiljerija 1812

Previous topic - Next topic

Kekso

Moj skromni doprinos radu foruma nakon dužeg vremena. Hat-ove figure su užas, ali sam i ja mogao odraditi bolje...








nono

a jesi skroman. Odličan dobrinos forumu frende.
Izvuko si  odličnu scenu od HAT figura.

flanker

Možda malo prašine na čizme i točkove. Ovako izgleda lepo urađeno  :caooo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

nkujovic

Pozdrav,
dioramica je super odradjena, samo deluje sterilno cista. Uzevsi u obzir da sam pobornik sto realnijih prikaza dao bih ti par saveta. Iz razloga sto je koriscen crni barut koji je stvarao mnogo cadji, top, zaklon, mislim na stranu koja je okrenuta topu i topdzije bi mogao malo da nacadjavis. Ja sam za slicne teme, na zalost nemam fotografija, koristio pepeo cumura ili malo ugljene prasine. Ovi topovi su okidali na fitilj tako da mozes docarati plamen na upaljacu vatom, a i momenat okidanja, neki oblacic naprskan pigmentom, pepelom ... kako izlazi iz cevi. Dobio bi na autenticnosti.
U svakom slucaju mnogo dobar rad.

Pozdrav

Kekso

Sve što si rekao stoji, ali iskreno mi se ne da više raditi na ovoj vinjeti. Najviše si zamjeram (a to možda čak i odradim) što otvor na topu nisam pofarbao u crno i što nisam figurama zaprašio stopala. Možda se poigram i s vatom za dim iz cijevi topa, ali mislim da tragove baruta sigurno neću raditi. Dosta loše slikam svoje radove i blic često "ubije" neke detalje. Uživo je vinjeta nešto ipak prirodnija, posebno zelenilo.
U svakom slučaju hvala na sugestijama i konstruktivnim prijedlozima.

nkujovic

Razumem te u potpunosti, bavim se fotografijom, amaterski, ali mi blic uvek "ubije" realnost radova. U svakom slucaju respekt za rad.

Pozz
Nikola

Kekso

Hvala... evo zanimljivog tutorijala o fotografiranju figura... ne treba blic, ali nažalost, treba imati bar 4 lampe  >:(

http://www.planetfigure.com/pages/Photographing-miniatures-and-figures/

Emperor