Ribarski brod "Arctic Corsair" Revell 1/142

Previous topic - Next topic

Night Fighter

Ova maketa je do sad naduzi projekat, koliko mogu da sracunam, oko 100-120 sati rada.

http://s133.photobucket.com/albums/q60/Goran_010/Arctic%20corsair/

Prilicno problema je bilo sa pasovanjem (narocito kabina - falcevi su i do 1-2 mm) a i farbanje  je bilo zamorno (prskalica za trup, cetka za kabinu i palubu), posto ima puno delova u raznoraznim bojama. Ostarevanje je radjeno diskretno vatom umrljanom uprah od drvenih boja. Malo "prljavstina" koje curi niz trup i kabinu i fleke po palubi i kabini. Paneli su iscrtacvani olovkom, kablovi su od crnog konca.

Sam kalup makete je Monogramov iz '60tih godina, ali mi je zanimljivo bilo kao tema. Oblik broda treba shvatiti uslovno, jer je pravi "Arctic Corsair" dosta preradjivan i menjan, a sada se nalazi parkiran u engleskoj luci kao brod muzej. Mozete pronaci na Google-u, ima i sajt posvecen ovom brodu.

Ova maketa ce zavrsiti kao poklon, sad ce da ide u staklenu kutiju. :)

Sandman

uh, zanimljivo osvezenje!

paluba je inache boja drveta - wood?
kakvi su detalji - tipa textura drveta na plastici i slichno?

inache kod brodske palube na ovoj maketi, jesi li lakirao sa gloss ili mozda semi gloss zbog efekta razmere?

jako lepo je ispalo ;)

Dada

Kako je extra... Posebno mi se svidjaju cekrci i jarboli ;D ;D

tripko

OOHHHOHJ SKIPER lepa ti ova bela ladja  ;D
nije bas bela al je zato lepo odradjena. Svaka cast
Poz

milanco

E svaka cast ovo je bal super uradjeno osvezenje :D blago tom srecniku/srecnici koji ga dobija na poklon
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Aki

veoma zanimljivo,a i odlicno odradjeno

Kerber

U bre !
Kakav lepotan....mnogo mi lepse izgledaju ovakvi brodovi, vise zivota imaju, nego oni ratni, sa topcicima i onim kulama....
Nisam strucnjak za ovu kategoriju, ali - skidam kapu !   ;D
Meni se jako dopao ovaj rad....
Mslim da ce i primaoc poklona iti odusevljen.  :D

Night Fighter

Fala, fala!

Srecni dobitnik je moj kum, veliki zaljubljenik u plovila, dok je kuma (njegova supruga) anglofil (filolog – engleski), tako da mu dodje poklon za oba afiniteta.

Sve boje su radjene prema sastavnici; i meni je malo cudna bila boja palube, no ako odete malo i pogledate brodice i camce po Savi, Dunavu, Nisavi i sl. Videcete da je ova muljava boja upravo boja starog, raskvasenog drveta.

Drvenjake tj. njihov prah koristim radije nego suve pastele jer je ove druge potrebno fiksirati sprejom a onda dobijete tamniji ton i nikad ne znate da li ste preterali. Ovako, prah od drvenjaka nanosim posle lakiranja. Rukom se ne mogu skinuti, a ako se pretera pomaze vlazna krpa.

Korito broda je lakirano prvo revelovim gloss lakom, pa su lepljeni dekali. Paluba je farbana zamesanom bojom (70% oker + 30 % panzergrau = boja raskvasenog drveta koja je priblizno "nato olive drab") u mat obradi, dok je tamnocrvena boja pramca i palube kabine zamesana 70%fereari red +30%panzergrau u gloss obradi.
Najteze mi je bilo da izvucem tanku crvenu liniju na bokovima broda. Bilo je puno popravki i doterivanja.
Sve sjajne povrsine su matirane prvo revel mat lakom a konacno je cela maketa, posle dan - dva preprskana mat lakom.

Posle lakiranja su razvlaceni konci. Poslednja je zalepljena zastava.


Za sledeci veliki projekat su kandidati "Varyag" (Zvezda 1/350) , "Gneisenau" (Heller 1/400) Smit Rotterdam (Heller 1/200) ili HMS King George (Revell 1/570). Videcemo.