BRDM-U Eastern Express 1/35

Previous topic - Next topic

Smrki

Dok cekam dekale da zavrsim moju prvu maketu vec sam zapoceo drugu. U pitanju je Eastern Express Bdrm-u, za mene totalna egzotika.



Znam da covek ne moze mnogo da ocekuje od makete za 1500 din al Zvezdin Btr-70 me je kostao otprilike toliko a u poredjenju je za bar za 3-4 klase iznad.
Spruovi imaju gomilu razlivenog materijala sto se vidi na slici ispod. Zao mi je sto nisam slikao sedista jer su se jedva videla od okolne plastike:



Sledece iznenadjenje je bilo sto na spruovima uopste nema ooznaka-brojeva za delove nego moram pojedinacno da trazim po izgledu svaki deo ponaosob a sema je uzasno i to rukom isctrana  :headbang
Sreca da sam po prirodi baksuz pa cu da je odradim sto bolje mogu i to zainat! Trenutno sam u fazi struganja ciscenja i smirglanja pa sta mi bog da.








Pozdrav Smrki

S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Smrki

Nastavak radova na ovoj slagalici. Od unutrasnjosti sam odustao jer je sklapanje uzas i jer nisam znao sta cu sa vratima koja nemaju sarke vec su predvidjena onako da se lepe u raznim polozajima. Model je bio dosta los na detaljima i tacnosti sto sam pokusao da ispravim sa Eduard ecerajem sa kojim se inace srecem prvi put i bas mi je super stvar al napada zivce besomucno. Dosta prepravljanja i secenja smirglanja i struganja kao i gitovanja smrt lepkom jer su na nakim delovima "zjapovi" bili i po 1mm. Nije ovo nikako maketa za pocetnika al kao sto sam ranije rekao pokusacu da je doteram do kraja pa kako ispadne. Ja sam za sad zadovoljan sa svime sem sa ovim flekama od smrt lepka gde sam lepio eceraj, to cu pokusati nekako da ublazim mada se ocima ne vidi ni priblizno koliko to fotoaparat vidi. Kritike i saveti dobrodosli. Poz









S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

komoras

mogu reći samo - svaka ti čast na strpljenju!  :bravo
eceraj je baš oživnuo maketu
da li imaš neki specijalni alat za savijanje ili...?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

KuKLiNsKi

prejako!   svaka čast šta si izvuko iz one mase plastike

Smrki

Hvala ljudi!

@komoras:

Nemam nikakvu spec.  alatku, samo obicnu pincetu i poveliki arsenal psovki  :lol
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

matilda

dobar je, sroz fino i "zivo izgleda za sada.
sto se tice fleka od super lepka, to mozes da resis pri samom sastavljanju.
kada lepis ecovani deo, nemoj lepak da nanosis direkt iz tubice, flasice ili kakvo je vec pakovanje, nego nabaci par kapi na nesto ,plasticno, metalno, neku posudicu ili bilo ste, uzmes alatku broj 1-cackalicu, u lepak i vrhom cackalice naneses minimalnu kolicinu lepka, samo tamo gde zelis.

stevan

Momcha

Odlicno i jako detaljno. Ovu prastaru maketu si oziveo ovim detaljima. Praticu sa zadovoljstvom ovaj projekat.

Smrki

Hvala ljudi na lepim komentarima, maketa je inace gotova kacim sutra slike  :cheers

@matilda: Hvala za savet, sledeci eceraj ide kako si objasnio.


Uzdravlje!

S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!