Fw 190 A-5 Lt. Emil Lang,Eduard 1/48

Previous topic - Next topic

olakazanja




olakazanja

Ovo je potrajalo...Produbljene cevi na topovima i na paru MG-a....







Postoji li neki alat ili nesto sto mogu da napravim kako bi produbio izduvne cevi,ima ih dosta a ovako uopste ne izgledaju realno ?! :)

Kerber

ovo je odlicno....mozes i ovako samo unutra sjajno crnu boju....i nema da fali.
a imas burgijice po bljuvacima za malecne pare...0,3  0,5   1mm...sve to radi pos'o

maestro

Špenadle, med. igle, probaj ap vidi šta najviše odgovara.

olakazanja

Treba mi pomoc vas iskusnih FW-ovaca.Pre svega ovo nisu moje fotke vec izburlane sa neta.
Zanima me da li na ovom nosacu MG-a,na samom,dnu treba da budu rupe?Nasao sam negde na netu slucajno pa da proverim.Cini mi se kao otvor za caure ili tako nesto.Mada na uradjenim maketama nisam video da su to "otvorili".



I zanima me boja spinera.U sastavnici kao i na mnogim uradjenim,istim,maketama je tamno zelen,ali na ovoj slici restauriranog modela mi se cini kao anthrazit.



medico

nema portebe da produbljuješ rupe ! sasvim će biti dovoljno i ovako  jer kao što reče kerber ubacis malu kapljicu lepo razredjene crne boje a potom samu ivicu diskterno naglasis srebrnom izgledaće ultra realno !

ovo za uzimanje u obzir šeme farbanja restauriranog muzejskog primerka kao referencu vrlo je diskutabilno !!! preporučujem sastavnicu...

Kerber

Da, na dnu su rupe i pasuju tacno na dve takve na donjaci krila, izmedju otvora za tockove. Sam prostor za tockove je u RLM02 , kao i prostor gde se smestaju naoruzanje, municija...oplata motora moze da bude ili RLM02 ili boja aluminijuma, kasnije u toku rata.
E, sad, spineri su fabricki farbani u RLM70 , nesto redje u RLM71...Kraci elise, takodje u RLM70 (Crno-zelena).
Kasnije, tokom boravka u borbenim jedinicama, spineri su mogli da dobiju i crnu boju, sa belom spiralom, ili da dobiju 1/3 u beloj boji.
Ovo na muzejskom FW bih zaboravio.

olakazanja

Pre svega hvala Medico i Kerber,treba mi neko sa iskustvom i znanjem istorije,tu malo zaostajem ;)
Od silnog pravljenja i seckanja uhvatila me zelja za farbanjem ali na zalost nisam zavrsio planirano jer na svakoj drugoj uradjenoj maketi drugacije farbani detalji.Sescu jedan dan i prostudirati.Dosta detalja jos moram da istaknem,da iscrtam kazaljke jer nisu reljefne,da ubacim kajseve,palicu,ubacim mapu itd....ali za danas dosta  :super







Ovde se mogu videti zice koje sam dodao na rucici za gas,tanko,sitno ali daju bolju sliku :)



Sediste ceka na pojaseve.Pravicu i neke od platna koje cu da propletem kroz kopce pa cu da uporedim sa papirnim,koje se pokazu bolje-ostaju.



Ovde se vidi crvena rucica koju sam napravio u zadnji sekund.Nije mi se svidela ona koja je bila na samom delu pa sam resio to da popravim.



dusko

Marko ovo ce biti jeadan od boljih FW190 na forumu ,cekam nastavak :mjetal

kapetan

Mare, care, sad je startuj...
Ti si bre manijak... :god

olakazanja

Pojasevi spremni.Posto su bakarne kopce,sve sam trebao prvo da ih ofarbam posebno pa onda uklapam i usput malo skinuo boje ali doteracu to.Svakako treba da ih zaprljam i malo drybrushujem.







Elise i spiner isto spremni.



U kokpitu sam dosta toga radio ali uvek ima jos ;) Treba da ubacim nozne kaijseve,da istaknem dugmad,kontrolnu palicu itd...Evo koznog pojasa za mapu.


dusko

Ovo je sve bolje i bolje samo udri uzivam gledajuci.

olakazanja

Evo kokpit privodim kraju.Posto nisam imao reljefne kazaljke,sve sam morao sam da ubacim i ofarbam,nije idealno ali bolje nego da nema nista ;)





Kajsevi na papucicama su uradjene iz 2 dela,pa onaj bez kopce prolazi kroz kopcu i tako lepljeno.Malo manje bi trebalo da budu,ali to je nekih 2/10 mm manje.Kad kupim neku lupu bice lakse,ovako nema sanse .





Mapa farbana,seckana i ubacena.



Ne znam da li se vidi,ali tu gde je kraj strelice nalazi se jedna mala rucica,u samogradnji naravno,jedva primetna.Vidi se i kontrolna palica kojoj sam uradio zice sto idu ispod ali tamna je slika pa se ne vidi najbolje.Kad sastavim slikam ponovo pa ce biti bolje.