1:72 LM resin makete neki propeleraški noviteti

Previous topic - Next topic

su27rules

Dobio sam zahvaljujuci Tihomirovoj susretljivosti ove fotke,pa da ih podijelim ovdje s vama...neki LM noviteti koji su vec ili ce slijedecih dana biti u prodaji :











Profa

Jel' se to meni čini, ili je Tihomir upotrebio jednu moju fotku na Bre XIX A2, za koju baš i nema moje odobrenje (tj. nije ni pitao)???
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.


Profa

Ono "jel' mi se čini" je bila fraza, Gorane ;)
Ja znam, jerbo je or'ginal fotka kod mene:
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Kada kacis fotke po internetu to ti je sudbina. Razleti se ocas. Bez da ga opravdavam, ko zna odakle ju je pokupio i koji vetar ih je razneo, ja sam neke svoje stvari nalazio kojekuda.

Kontaktiraj ga dok je vreme a mozda te je i potpisao a ako nije, neka gresku ispravi.

Profa

Jedan sam od prvih protiv sakrivanja fotki po arhivama, ormanima i pokazivanja odabranima, stoga se ne ljutim, jedino smatram da treba potpisati vlasnika / kopirajtera fotke. Uopšte mi nije žao da se fotka mog dede vidi i koristi za proučavanje, samo da se potpiše kako treba...
Isto sam i Tihomiru napisao, ne treba da menja fotku i uputstvo, samo da potpiše, pa će da vidimo...
Bogu fala što sam Lala! :)

capritim

Pozdrav druže,

evo malo da ti pojasnim neke stvari vezane za krakse aviona. Fotka koju ti imaš, a koju je Tihomir objavio, na sumnjam da je original, i posebno joj daje težinu što je to avion tvog dede, ali moraš da se pomiriš sa činjenicom da su sve krakse snimali službeni fotografi za potrebe komisije za udese pri VVKJ, tako da je ta fotka uradjena u više kopija, jedna zasigurno za komisiju, i jedna zasigurno za tvog dedu da mu bude uspomena za nemio događaj, i pitaj boga još koliko je umnožena puta. Ovo ti pričam jer imam album jednog od članova komisije koji u svom albumu ima par aviona iz kraksi koje nisu vezane za njegov letački put, već predpostavljam da su svi članovi komisije dobijali serije fotki koje su iim služile za proučavanje uzroka, oštećenja ili šta već u sklopu udesa. Tako da zasigurno tvrdim da nije postojala zla namera u ovom slučaju, i pitaj boga odakle je on našao ovu fotku, možda net, možda mu je neko dao iz privatnih arhiva. Znajući Tihomira tvrdim da je kojim slučajem znao da je to fotka iz tvog arhiva, da bi je sigurno potpisao.

Pozdrav Miloš

Profa

Znam da nije bila loša namera, već sam se izdopisivao sa Tihomirom i stvar je sređena :) Čovek je više nego OK.
Da se razumemo, ne patim od isticanja svog imena, a još manje da sam vlasnik jedinog primerka ove fotografije. Sigurno je nekad negde postojao i negativ, sa kog je moglo biti napravljeno puno pozitiva. Jedino znam da sam ja objavio ovu fotku na netu, a da li je ima još negde ne znam, nisam primetio...
Inače sam ti bio nešto dužan, proveri mail ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

TISO

To mi radi. Brežejci, Potez XXV, SIM i R-1 u 1/72.
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

zivorad

#9
Quote from: TISO on 13-05-2013, 15:10:06
To mi radi. Brežejci, Potez XXV, SIM i R-1 u 1/72.

Zamalo da pitam : gde vide ti tog Potez-a XXV ? :zvizduc

pa ga onda spazih  :headbang

:bravo

voja

Koliko se ja razumem u avione, ovo je Potez XV.

.

TISO

Quote from: voja on 13-05-2013, 15:58:17
Koliko se ja razumem u avione, ovo je Potez XV.
:-[ :-[ UF Izvinjavam se. Stvarno je XV a ne XXV. :-[ :-[ Euforija usled ove serije navela me....

Gospodine Likso može li i XXV?

Usput ako nekome trebaju crteži za XXV:
http://hobbyport.ru/avia/potes_xxv.htm
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!

su27rules

I jos jedan novitet, sve je pripremljeno,a plovci su trenutno u izradi:


anton-pecerski

Su, koji lijep novitet! Ranije bio samo jedan (od ceske Omege, dosta skup i primitivan)

su27rules

U prodaji na natjecanju Crna kraljica u Zagrebu u subotu.....1:72 Ikarus Orkan:











A ovo je u fazi pripreme i izrade: