Warhammer 40.000: Blood Ravens diorama

Previous topic - Next topic

Mika999

#15
John Travolta....  :P



Suvise je ovo sitno da hvatam nijanse lica, odustajem, neka ga tako....

Sastavljeno telo



Mika999

#16
Malo promenjen raspored da bi svi stali. Takodje zavrsen marinac sa plazmom i blood ravens captain.







Treba mi pomoc oko vatre.  :-\

Starac sa planine

Quote from: Mika999 on 22-08-2013, 18:40:46

Treba mi pomoc oko vatre.  :-\


Probaj sa vatom, uostalom ne mora sve da bude plamen, može i dim da suklja okolo

http://www.freewebs.com/mhoekstra/scifi.htm

Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Mika999

ja polako zavrsavama apotekara



Ruka da mu se montira jos i da se zalepi za dioramu

Mika999

Evo nauljao sam figurice po receptu kolege Galllanda sa foruma.  :caooo



nono


Mika999

#21
Da. White spirit i crna uljana boja, pomesas ta dva i napravis uljani wash. Daje lep efekat, nekako mekano sve, jaci intezitet boja. Meni licno se svidja kako izgleda uzivo, uradicu to isto i sa drugim maketama koje imam.

Zalepljen na dioramu, sada ovog mucenika dole da obojim... Purity seals na modelima sada ima i "slovca". Negde nisu ispala kako treba, to cu kasnije da ispravim i sredim.





Svidja mi se kako izgleda kada su svi nabijeni na gomilu, pokusacu da nabavim jos koju figuricu pa da popunim celu tu stranu sa marincima. Mislim da sam na tragu terminatorima....  :mjetal

nono

uljani wash, pa tak reci  :zvizduc

biće gužva u šesnajstercu

Mika999

Da.



Evo custom polozaj za ranjenog marinca. Nogu sam mu sekao da ne sedi i on raskrecen kao ostali, a nemam ranac za njega, tako da ga ovaj lezeci polozaj "vadi". Takodje nabio sam mu ovaj kasapski noz u nogu.  :naughty

Mika999

#24
I evo poslednjeg za sada. Imao sam problem oko bojenja jer jedno oko mu je bilo krivo, valjda tako ispao kada su ga lili. Taj sto je dole je gvozdena figurica, mnogo starija od ovih ostalih i ima dosta falinka i nije bas precizna.
Koliko god se ja trudio da mu oko nacrtam normalno izgledao je ruzno jer mu okvir bio kriv u odnosu na drugo.  :deadhorse Zato sam resio da mu to oko napravim osteceno kao da ga je neko od orkova pogodio direktno u glavu i ostetio kacigu...  :D Tu je i noz, pojacacu krv oko rane na nozi i na zemlji drugi put.







Zalepljeni su svi na svoja mesta, sada mogu da im trazim falinke i polako ispravljam i doajem jos po koji detalj.



Gornji deo diorame je prazan za sada, sto znaci da jos nije gotova. Uskoro stizu dva terminatora a treci je Master relic marinac sa servo skull-om. Nega sam narucio sa ebay tak oda mozda stigne tek za mesec dana. Do tada poz.  :caooo

Terminatori za one koji nisu upoznati:



Galland


Mika999

Stigli terminatori.







Ovaj sa bolterom ce ispred, a ovaj sa minigunaom podignutim mislim da ce gore, kao dolazi. Videcu kada ih obojim tacno kako cu da ih postavim, jos uvek ne znam, jer treba da ima mesta i za jos jednu figuru, ahocu svi da se lepo vide.

Mika999

#27
Pridruzio im se jedan od Terminatora.  :mjetal






Drugi u pripremi




Moram malo da prepravim purity seals na naramenici marincu sa plazmom, slovca su ispala debelo mnogo. Drednot isto mora da pretrpi dosta prepravka....

komoras

ali si ih napakovao!
nabavi onu fluroscentnu narandžastu za vatru :)
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Mika999

#29
Jao, stvarno ne znam kako tu vatru da uradim, nju cu da ostavim za kraj, pa natenane. Jeste malo guzva, ali tako sam hteo, kao na onoj prvoj slici sto sam okacio.  :D

Evo kako napreduje terminator




Posto nisam rekao nista o njihovom bojenju: Prvo obojim osnovne boje, posle udarim braon/crni wash po coskovima pa higlight na istaknutim delovima. Za sada sam mu samo masku i ovaj simbol od kosti higlihtovao ( prvo mix kao boja slonovace, pa pa posle na ivice prljavo bela).

Preko crvenih delova ici ce skroz braon wash jer da bi malo potamnelo, jer ovi Blood Ravens imaju malo tamniju crvenu, posle ce ici higliht crvenkasto-narandzastom.

posle washa

Jos highliht na armoru i da se oboji puska, koja ogrebotina i gotov terminator