Warhammer 40.000: Blood Ravens diorama

Previous topic - Next topic

Mika999

Evo da najavim buducu dioramu iz warhammer 40k. Nece biti mnogo velika jer nemam mnogo figurica. Trebam uskoro da nabavimpolovnog apotekara, force commandera i jednog marinca....

Jos uvek ne znam kakva ce tacno scena biti, ali ovo bi bio odprilike osnovni teren. Ako zafali prostora lako cu da je prosirim.




Namera mi je da odradim ovako nesto.



Marinici istog chaptera nabijeni na jednu stranu, a ako krene da se siri diorama orkovi na drugu.

nono

poznavajuci tvoj rad bu se to širilo.

Više volim figure na nekoj vinjeti nego na onoj njihovoj bazi.
Imam ja nešto marinaca i orkova moro bi ih ofarbati.

Mika999

#2
Nece valjda, skupe su figurice, sve zavisi koliko uspem da nabavim posto jurim polovnjake.  :D

Evo malo osnovne boje. Trebam da pospem kamencice odozgo da se izgube ovi kruzici od stiropora, jos se vide. Boju sam cisto namazao malo jer lepak hoce da nagriza stiropor, ovako ce biti malo zasticeno.




Na delu gde je prasina vide sa malo tragovi od dreadnouhta, njih sam uradio dok je git bio svez.

Starac sa planine

Quote from: Mika999 on 09-08-2013, 14:19:46
Nece valjda, skupe su figurice, sve zavisi koliko uspem da nabavim posto jurim polovnjake.  :D

Evo malo osnovne boje. Trebam da pospem kamencice odozgo da se izgube ovi kruzici od stiropora, jos se vide. Boju sam cisto namazao malo jer lepak hoce da nagriza stiropor, ovako ce biti malo zasticeno.


Bolji ti je stirodur za ovo. Stiroporu se baš vidi granulacija. A za stenje možeš da upotrebiš i pravo kamenje, ili čak komade betona, takođe glina za modelovanje, ona bela, zaboravio sam kako se zove, posle je samo malo zapečeš u rerni...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

maestro

Quote from: Starac sa planine on 09-08-2013, 16:03:06
Quote from: Mika999 on 09-08-2013, 14:19:46
Nece valjda, skupe su figurice, sve zavisi koliko uspem da nabavim posto jurim polovnjake.  :D

Evo malo osnovne boje. Trebam da pospem kamencice odozgo da se izgube ovi kruzici od stiropora, jos se vide. Boju sam cisto namazao malo jer lepak hoce da nagriza stiropor, ovako ce biti malo zasticeno.


Bolji ti je stirodur za ovo. Stiroporu se baš vidi granulacija. A za stenje možeš da upotrebiš i pravo kamenje, ili čak komade betona, takođe glina za modelovanje, ona bela, zaboravio sam kako se zove, posle je samo malo zapečeš u rerni...
fimo masa?

Mika999

Stirodur je ova prva ploca, kruzna. Sta znam, ovo mi je bilo nekako najlakse,a fino izgleda kada se pokida, narocito ovo sa strane. Ovo gore lako cu da sakrijem. Ovako mi je bolje, jer figurice su dosta teske (dred je metalan) pa cu da iz zicom samo zabodem u stripor, plasim se da ih samo lepkom ucvrstim da ne odpadnu.

Starac sa planine

#6
Quote from: Mika999 on 09-08-2013, 17:17:39
Stirodur je ova prva ploca, kruzna. Sta znam, ovo mi je bilo nekako najlakse,a fino izgleda kada se pokida, narocito ovo sa strane.

Mesto preloma odlično izgleda ali ravni deo baš ima granulaciju. Mislim da bi i lepak za drvo mogao da posluži da se to malo poravna. A preko njega može da legne farba.
One cevke mi se dopadaju, dodaj ponegde i malo žica, kao armature da viri.





Quote from: Mr.Moon on 09-08-2013, 16:07:13
fimo masa?

Das Mass, braon pakovanje, glina bele boje, kopao sam po frižideru da je nađem (kad se otvori oće da se osuši, preporuka je čuvati na ladnoći i mokraći*)
Ima i neka sivkasto-braon glina, neki domaći proizvođač, ni ona nije loša. U svakom slučaju obe mogu da se peku u rerni, na oko 120 C, a ako se peče iznad 200 stepeni prelaze u porcelan.

---------------
* citiram moju baku kad je komentarisala rad bunardžije - nije ni njemu lako, ceo dan sedeo u ladnoći i mokraći...   
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Mika999

#7
Da, armatura obavezno, bice tu sanduci za municiju, bodljikava zica itd. Ovo je suvise rana faza diorame, jos uvek nemam ni sve figurice za nju, nego rekoh da je "otvorim". Moram da radim polako, da sacekam figurice, ne znam da lice sve da stane ovde, da li treba malo da se prosiri i tako.... Mala je, tako da ce da se detaljise, a i ne ogranicava je nista kod ovih istorijskih, sto mi se mnogo svidja.  :) Jedino moze oko oznake chaptera, mada i tu moze da se lupne nesto slobodno, u warhammer uvek moze da se izmisli novi.  ;D

Za ove granuli si upravu, mada vec sam danas dosta ispravio, nece to nista da se vidi kasnije. Probacu lepkom, ako ne, gitovacu malo.

Mika999

Evo neko moje brckanje sa bojama. Ovaj dred vise mi postao kao poligon za isprobavanje tehnika i caka sa nekih americkih tutoriala.

Ovo je fora sa kontrastom boja. Svaka sekcija (ili ravna ploca) farba se od tamnije ka svetlijoj, i treba da se uvek najsvetlija nijansa prekida ostrom linijom i nastavi najtamnijom.






Ovo se radi airbrushom, ali posto ga nemam, to je rezultat cetkicom.  Veoma lep efekat za farbanje sci-fi, fantasy figura. Nije bas realan, ali prija oku.  :) Mislim da cu celog tako da ga uradim.

Mika999

Narucio sa ebaya. Buduci clan ove diorame






Skinucu mu ovu antenu sa ledja, deluje prenatrpan sa njom.

Galland


Mika999

#11
Fala, mada nije jos krenulo :D

Evo krece polako sada:

Dodato jos malo kamenje (krupnije) da bi se bolje videlo. Ostavio sam "cisto" samo gde su tragovi dreda. Za osnovu sam korsitio crni sjajni sprej, mozda je bolji matt, ali i ovaj moze da prodje.... Na ovom najvisem kamenu sa strane dodate rupe od rafala nekog velikog kalibra.



Poceinje bojenje..... Sada ce teren imati senku i mnogo je detaljniji. Poslate danas i poslednje warhammer figure, kada stignu idu i fotke da vidite koje su.



:pilot

Mika999

Za sada ovoliko. Ostatak moracu kasnije kada postavim figire, da vidim koliko popunjavaju scenu i tako...Najverovatnije moracu da je prosirim malo, lose sam proracunao, suvise je mala diorama.







Mika999

#13
Mali update.

Drednought ne bi bio Dreadnough da ne bije ko Sveti Ilija...  :naughty  :mjetal







Dodao sam caure od starog Elephant tenka, malo su vece, ali nema veze, i ovako su ove figurice kao karikature. (vojnici imaju povecu glavu, sake , stoapala...ali je simpaticno). Stavio sam ih malo kod nogu da odskacu od zemlje, i nakoso kako ispadaju iz rupe unazad. Posle bojenje, moraju malo da se zacrvene i usijaju.  >:D


Mika999

#14
Evo i ostatak bande:



Onaj jedan sa ebaya ima tek za mesec dana da stigne, tako da cu njega negde kod chapet mastera gore.

Uz malo seckanja dobio samneku scenu. Znaci jedan marinac pa dole, apotekar ga vuce nazad za rame, drugi marinac skocio ispred njih da ih pokriva vatrom, chapet master gore urla i nastavlja napad, a iza njega, ko bajagi. ima jos. :D Dred je tu da da podrsku iz svog velikog mitraljeza.

To bi bila jedna klasicna warhammer scena - surava borba bez povlacenja a u isto vreme briga za svakog svog marinca. Ako uspem da se dokopam orkova ubacicu i par njih kako leze tu i tamo. Nekako mi orkovi najbolji za klasicne warhammer scene.

Evo su pod zoomom:








Nisam im ve delove spojio zbog bojenja, tako da im fale ruke i jos po nesto. Detaljni su, tako da ce biti zanimljivo.

I da....stigli sa marincima pecati i dekali  :mjetal