Aoshima 1/72 Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai (WIP)

Previous topic - Next topic

Warhawk

#30
Poslednje sitnice pred farbanje  8)

Završio sam klapne oko izduva. Napravljeno od limenke i upasovano prema cevkama.


Jako zgodna stvar je što su japanski nišani često bili kopije nemačkih. To je i slučaj sa japanskim Type 98 gunsight, koji se lako može dobiti kombinovanjem Quickboost Revi 16 i Extratech nišana.
Tip 98 nije standardni na N1K2-j, ali ih je imala većina iz 343. grupe, jer su bili bolji od Type 4 nišana (Kaburaya Modeler's Guide No.1).
Takodje, uništio sam naslon za glavu, pa sam morao da pravim novi od stirena...  ::)


Mali usis za ventilaciju ispred vetrobrana je zamenjen boljim


I zbudžio sam radio. "Dugmići" su utisnuti odozdo. Ako nekoga interesuje, u pitanju je Navy Type 3 Ku Mk.1 aparat (Mikesh: "Japanese Aircraft Equipment 1940-1945")
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Pedja

Свака част, Богу хвала за нове фотоапарате, ја пола тога не бих успео да видим уживо колико је ситно.


Ćomi

Mislim da je krajnje vreme da predjes na 1/48...
Ovako dalje ne ide  :o

Pozz,
Ćomi
No signature.

Sandman

Sad samo da ti ponovo ne ispadne sa stola pred farbanje  >:D ;D

Čime si gravirao one male kružiće na klapnama - dosta sitan detalj za neki šablon.... slobodnom rukom?

Warhawk

Quote from: Ćomi on 16-01-2014, 23:00:38
Mislim da je krajnje vreme da predjes na 1/48...

Ali u 72 je sve taaako cakano...  ;D

Quote from: Sandman on 17-01-2014, 09:03:59
Čime si gravirao one male kružiće na klapnama - dosta sitan detalj za neki šablon.... slobodnom rukom?

Ošmirgao medicinsku iglu na ravno (skinuo vrh) pa samo pritisnuo. Posle sam izvaljao nekim metalnim valjkom da se metal ispravi...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

medico

Quote from: Ćomi on 16-01-2014, 23:00:38
Mislim da je krajnje vreme da predjes na 1/48...
Ovako dalje ne ide  :o
Pozz,
Ćomi

to sam baš hteo da predložim i ja ! tek bi u 1/48 mogao lepo da se razmahneš , možda bi i radio 1-2 makete godišnje ali bi bile loodilo

Warhawk

Konačno neki napredak sa ovom maketom.
Dvaput sam skidao boju i bojio ponovo  :P
Ni sada nije baš savršeno, ali mnogo je bolje nego prva dva puta...
Problem sa NMF efektom je što maketa mora da bude SAVRŠENO izgitovana i ispolirana (a to, naravno, traje). Svaka ogrebotina će se videti.

Bojio sam sledećim redosledom:
1. Prajmiranje Mr Surfacer 1200 i eventualno sredjivanje grešaka
2. Prskanje platnenih površina srebrnom bojom i lakiranje polusjajnim lakom (one su i u stvarnosti bojene i lakirane, pa treba da se baš razlikuju od golog metala)
3. Maskiranje platnenih površina
4. Poliranje nemaskiranog prajmera
5. Prskanje glos crne u dva tanka sloja kao podloge za NMF
6. Poliranje crne
7. Prskanje boje aluminijuma (koristio sam Humbrol 27002 polished Alluminium)
8. Maskiranje pojedinih panela i prskanje blago potamnjenom Hu 27002




Naravno, osmi korak važi samo a donje površine, jer gore ide zelena.
Rezultatom sam delimično zadovoljan. Sa jedne strane, nije potrebno dodatno poliranje metala (iovako je dovoljno sjajno)
Jako bitno je da prostorija u kojoj se boji bude zaštićena od prašine, i da se maketa odmah po bojenju stavi u plastičnu kutiju, da ne bi sklupjala prašinu.
Meni to ni iz trećeg puta nije 100% uspelo, jer se uvek potkrade pokoja trunčica i zalepi se za boju.
Takodje, Uljani 27002 ima neku vidljivu granulaciju, pa ne izgleda baš tako dobro kao npr. Alclad...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Sandman

Definitivno si trebao još malo da nijansiraš taj Aluminijum - na slikama se jedva vidi razlika, a i uživo se vidi samo iz nekih uglova i to jedva... nema veze, da se sad ne cimaš ponovo sa maskiranjem, već ti je verovatno preko glave farbanja tog NMF-a :D

Warhawk

#39
Konačno dodje i trenutak da oprobam još jednu novu tehniku - salt chipping.
Pre toga, tanak sloj Future voska, čisto da zaštiti Aluminijum.

Kad se to osušilo pošteno (dva dana nisam dirao), naneo sam četkicom tanko mešavinu destilovane vode i malo tečnog sapuna. Najbolje je četkicu što više obrisati o ivicu čašice, jer ako se stavi baš kap, previše soli se zalepi. Onda se posoli, sačeka da se osuši, i četkicom rasporedi na mesta po izboru.
Prvo sam isprobao na napadnim ivicama. Nije loše, ali kristali su malko krupni za 72...


Zbog toga sam so malo usitnio u avanu, i posle sušenja žute ponovio proces po ostatku aviona. Onda sloj senčenja Antracit bojom, pa tanak sloj zelene.
Platnene površine su još pre NMF obojene nekom običnom srebrnom i matirane. Razlika je očiglednija uživo.
Boja je Hu91 + malo Hu gloss 2


Rezultat? Vrlo nije loše! Ostaje još samo par panela da se naglasi četkicom, i to bi bilo to...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Bogami, moze da prodje!
Sad si blizu kraju, pa cekamo finale.

deksiko

Ovo izgleda strava. Svaka cast majstore.

Sandman

Dobar je Sale, iskontrolisao si so po linijama panela.. kad legne Microscale Set za dekale (zapravo variijanta sirćeta), možeš komotno japansku salatu da napraviš  ;) ;D

Warhawk

Poslednji update, i konačno da se rešim da uradim tih par najsitnijih sitnica  :P

Mehanizam uvlačenja unutrašnjih poklopaca stajnog trapa


Sajle kočnica na nogama stajnog trapa


I antena napravljena od špenadle. Obratite pažnju na dva jako mala zareza, koja će držati sajlu od razvučene plastike.


To bi bilo to, momci idevojke. Slike gotove mašine su ovde  8)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'