m-8grayhound jna italeri 1/35

Previous topic - Next topic

tenk

duuugo se meracim da odradim ovo cudo i evo konacno zakrpih vreme da nesto napravim.za bazu sam uzeo italerijev m-8 iako da bi se dobila verzija naseg m-8 treba nekoliko prepravki i samogradnje.evo stiglo se do samog kraja ,dekali malo jos prljanja i to je to.bojeno je vallejo belim prajmerom(naravno u pitanju je jedan od osam komada koji su bili u sastavu UNEF-a  :naughty )jer mi je on nekako bio idealan za ovu egzibiciju.dekali su oluj-medico proizvod(iako ne bas tacni,ali covek se potrudio da po raspolozivim fotkama uradi posao i to je za svaku pohvalu,a uskoro ce dobiti novi materijal za popravni! :super)evo fotki...

uskoro cu ga finisirati pa cete ga videti in vivo u senti! :cheers
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

miloskontra


iguanac

Italeri je zahvalan za rad i za prepravke - meni s elicno vise svidja njihova od Tamijine plastike, ali to je vec domen perverzije. Moje pitanje - da li je unutrasnjost kupole farbana belo? Na originalnim M8 je bila OD, jer se radi o otvorenom vozilu. S obzirom da su ovi nasi farbani tamo, na Sinaju (dosli su zeleni), da li su se i oko toga cimali? Nisam bas bio priljezan da ispratim foto reference. ja inace radim M3 iz iste misije, i njemu je unutrasnjost farbana u belo, koliko sam uspeo da vidim. unutrasnjiost kabine ne videh, ali ako su farbali podove, valjda su i komandnu tablu
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

medico

#3
Quote from: tenk on 26-08-2013, 19:24:17
dekali su oluj-medico proizvod(iako ne bas tacni,ali covek se potrudio da po raspolozivim fotkama uradi posao i to je za svaku pohvalu,a uskoro ce dobiti novi materijal za popravni! :super)evo fotki...


" eee kad se sad nisamo šlogiraooo "  :o ...lakše bih podneo prst u oko ! Nikada ne radim polovičan posao !
dekali su rađeni prema konkternoj fotki : http://downloads.unmultimedia.org/photo/medium/142/142787.jpg

sa drugih fotki zaključio sam da idu iste oznake napred samo asimetrično a da li je konkretan M-8 ima kutiju za alat napred ili ne (nisu ih imali svi) teško je reći !

tenk

#4
@iguanac
jeste za italeri si u pravu mnogo je zahvalan za rad.sto se tice unutrasnjosti i podvoza svi su bojeni kompletno u belo.jedino su kolevka topa i zadnjak ostali u od .
@medico
eeeee,kao sto rekoh nisi ,niti uradio polovican niti pogresan posao sto se tice dekala vec zbog nedostatka referentnih fotografija ,pogresno si zakljucio,prednja registracija je pogresna,a zastava na prednjoj ploci je kraca i sira nego pozadi!ponavljam to nisi mogao da znas prilikom pripreme za stampu dekala!znaci nikakva zla namera.inace mi je tvoja maketa bila jedna od referenci pored fotografija.sto se tice sanduka na prednjoj ploci,tu si u pravu i bas 863 koji si radio nema sanduk.i kao sto rekoh kada budes dobio novi materijal koji ti je gasa spremio imaces priliku za doradu dekala,a boze zdravlja da nam uradis i za ostala vozila iz sastava Unefa. :naughty

www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."