waterloo 1815 1:72 UPDATE 06.11.2013

Previous topic - Next topic

Igor13

Evo i mene posle dugo vremena, nadam se da će vam se dopasti dekoracija moje dnevne sobe, pozz.









milan78

Vauuuu impresivno!!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

guster

Koliko figurica ima 1000+?
Svaka cast na istrajnosti, fotke su malo mutne da bi se video kvalitet rada, ali svakako cestitke.

Igor13

Quote from: guster on 30-09-2013, 10:46:19
Koliko figurica ima 1000+?
Svaka cast na istrajnosti, fotke su malo mutne da bi se video kvalitet rada, ali svakako cestitke.

Nije baš ta količina, po mojoj proceni ima preko 500 figura, ako konja i vojnika posmatraš kao jedno, a što se tiče fotografija, nikako da se dogovorim sa mojim fotoaparatom, a verovatno je i kvalitet presudan, u svakom slučaju sve je ovo mnogo bolje uživo.

guster

Nisam mnogo promasio za broj  :D.
Imam isti problem sa fotoaparatom, super makro mod ne radi bas najbolje mada u teoriji bi trebao.
Svakako izgleda fascinantno.

Igor13

Hvala gušteru ti si očigledno jedan od retkih kojima se ovo dopada  ;), ovde su očigledno samo ljubitelji aviona i vozila, al nema veze , neće se posustati, pozzzz  :headbang :pilot

Ćomi

Ma nisi u pravu...
Evo i meni se dopada  ;)
Zaista...
Poznat sam kao zakeralo ali stvarno sve pohvale na rad i trud...

Ideja sa stolom je takodje interesantna i za svaku pohvalu.
Licnog sam misljenja da je ovolika dimenzija projekta osudjena na dozivotnu popravku, prepravku, zanimaciju...Jednostavno-to moze da se radi beskonacno dugo i detaljno.

A sto se slika tice, ne ide to kroz staklo i sa blicem...Ispod lustera, pa jos par lampi sa strana, da figurice ne bacaju senke. E onda ce mnogo bolje izgledati.

Pozz,
Comi
No signature.

guster

U pravu si Igore i ja imam utisak da su aviondzije u velikoj vecini, ali ne treba odustajati.
Eto, ja sam odlucio da napravim jedan avion, u stvari dva, kazu ako ne mozes pobediti, pridruzi im se   :D.
Samo nikako da prikupim reference, a i to ce sigurno na kraju biti neka diorama.
Za ovakav projekat kao sto je tvoj nemam mesta, hrabrosti, vremena...
Ipak, odradicu nesto tako veliko jednog dana.


Igor13

Ćomi bolje slike stižu čim odradim škote i definitivno završim ( bar za sada ), slikano onako na brzinu, biće bolje uskoro

Ćomi

Ma opusteno, samo sam ti dao savet kako da to malko bolje izgleda a brzo i lako...
A i mozda bi to pomoglo da se odlomi jos poneki komentar... ;)
Sad ce hladno vreme pa ce se i maketari dodatno aktivirati....

Pozz,
Ćomi
No signature.

Igor13

Gotovo konačno, a i nadam se uspeh da se bar malo usaglasim sa fotoaparatom





















































aircobra

Aaaaaaaaaaa!Kao da sam tamo... ,na bojnom polju ;)Odlicno!

guster

Jos jednom da pohvalim, spektakularno.
E sad vidim neke stvari koje mi nisu bas najjasnije, na primer sto su svi konji u gornjem levom uglu bele boje, da li je to bio standard za tu jedinicu ili si imao viska bele u steku?


Igor13

Quote from: guster on 21-10-2013, 10:55:53
Jos jednom da pohvalim, spektakularno.
E sad vidim neke stvari koje mi nisu bas najjasnije, na primer sto su svi konji u gornjem levom uglu bele boje, da li je to bio standard za tu jedinicu ili si imao viska bele u steku?

Gušteru, inspiracija u datom trenutku, inače sam jako vodio računa o svim uniformama

http://centjours.mont-saint-jean.com/detail_batFR.php?rubrique=U&unite=22

guster

Odlican link, sve savrseno jasno, ne moras da trazis na sto strana, samo nisu dali uniforme za konje, zato si verovatno i omanuo  >:D