F-14A 1/144 Revell

Previous topic - Next topic

Sneni

Ovo je drugi put da radim Revellov 1/144 Tomcat. Odavno sam imao želju da uradim baš ovaj crni "Vandy One". Maketa je odlična, detalji su na nivou solidne sedamdeset-dvojke. Uklapanje je dosta dobro, treba malo gitovanja oko vertikalaca i podtrupnih nosača. Usisnike sam pošteno istanjio jer su predebeli za ovu razmjeru. Morao sam da odturpijam jedan dio mehanizma za rasklapanje krila, kako bi se krila mogla postaviti u zaklopljen položaj.

Osnovna boja je Revell uljana gloss crna, farbano četkom, finiš je gloss jer se pravi avion na slikama cakli kao ogledalo :) (a uz to je i potpuno čist, pa sam prljanje radio samo na mlaznicima i kutijama stajnog trapa). Dekali su iz kutije i odlično su legli, bez imalo silveringa.

Prilično sam zadovoljan postignutim rezultatom, jako lijepa maketa za rad i za zagrijavanje prije nekih ozbiljnijih projekata :)
























To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Tomcat

Lep je, uvek volim da vidim F-14... Ja cu ovaj crni ali u 72, Academyjev
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

KuKLiNsKi

#2
ljepo izgleda  :) možda da mu wash pojačaš od ispod po bjelim djelovima? ljepo bi detalje izbacilo..
gledam ga neki dan pa reko neču ko zna šta je u kutiji... al sad idem po njega  ;)

vuk

Upravo radim istog,i ako bude priblizno kao tvoj,bicu prezadovoljan...A inace me ,u steku ceka i u 48-ici

Sneni

#4
Hvala na komentarima :)
Quote from: Tomcat on 02-10-2013, 18:29:49
Lep je, uvek volim da vidim F-14... Ja cu ovaj crni ali u 72, Academyjev
I ja bih volio ovakvoga u 1/72. Jel' to Academy ima izdanje s ovakvim dekalima? Kakav je uopšte Academyjev 1/72 Tomcat što se tiče tačnosti i uklapanja? Ako je OK maketa i dolazi s ovakvim dekalima, volio bih to nabaviti :)
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Tomcat

Ne, uzeo sam Superscale dekale za ovaj crni. Na setu su dva crna, pa kad zavrsim moj trebalo bi da mi ostane jedan crni viska  ;) Academy u 72 nije los, dobar je ali im je zato u 48 za izbegavanje posto mu je ceo prednji deo nesrazmerno debeo, puopste ne lici na pravi, ali rekoh, to je 48, 72 je OK ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

FLY BY WIRE

odlican mali macor....odlican rad... :super