Italeri Spitfire mk Vb 1/72 Malta'42

Previous topic - Next topic

milan78

Maketa jako zabavna za rad,ima svojih mana ali uz malo truda ispadne ok.Sklapanje je bilo relativno ok iako sam citao da je"gitaleri"ali uz uklapanje na suvo i smirglanja git ide na malo mesta.Bojeno cetkicom humbrolima,kokpit 78,mid stone 84,braon-ne smem da se zakunem -29,odozdo 89 plus bela u mixu.Vosh,prljanje pastelima i mat lak revell!Dekali aj neka okvirna ocena 4.Pravio sam pojaseve,u filter ubacio mrezicu od aparata za brijanje,skratio palicu upravljacku,antena od silka i to mu je to.Nisam strucnjak za spitfire ali meni deluje pristojno.Pozdrav svima.Evo slika.








Pozajmio fotoaparat,izvinite za datum u uglu slika!!
Instagram-Peacockscaleworx

Warhawk

Vrlo uspeo rad. Sa donjom bojom mnogi (uključujući i mene) muku muče da ubodu, ali ovde mi deluje da je to to.
Weathering donje strane mi se malo više dopada od gornje, jer je suptilniji.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milan78

I ja tako mislim sto se tice gornje i donje strane.Kad je legao lak ja se odusevih sa donjom stranom.Inace nisam bio siguran da li ce biti vedering dole ok.Hvala :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zolle

Jedan od aviona kojim je leteo George "Buzz" Beurling, 32 potvrdjene pobede, kazu majstor za gadjanje sa preticanjem  :super Skoro da nijednu pobedu nisu zabelezile kamere na avionu, siroma je morao da vodi evidenciju gde su padali da bi mogao da dokaze pobedu  :lol Lepo ti ispao Spit, ja ih volim, pogotovo te sa Malte  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

milan78

#4
Hvala. :cheers Jedino na sta sam naletao jesu li slova zuta ili bela.Svejedno ne bih imao da stavim zuta T i L!
Instagram-Peacockscaleworx

flanker

Za razliku od onih iz avgusta 40te ovaj mi je mnogo zanimljiviji i u dogledno vreme ću ga i sam odraditi. Lep rad, čini mi se bez greške.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

matilda

sad kada bi ovi moji maltezi snimili, bacili bi te na muke...
lepa maketa, lepo ocetkarena.
ako treba referenci za malteske spitove, toga ima koliko hoces.
nije moj fah, ali moj shidoshi & mentor, gosn brian cauchi je cak i jako, jako lepu knjigu izdao nedavno na temu lokalnih spitfajera

stevan


zivorad

Quote from: zolle on 28-10-2013, 22:55:25
Jedan od aviona kojim je leteo George "Buzz" Beurling, 32 potvrdjene pobede, kazu majstor za gadjanje sa preticanjem  :super Skoro da nijednu pobedu nisu zabelezile kamere na avionu, siroma je morao da vodi evidenciju gde su padali da bi mogao da dokaze pobedu  :lol Lepo ti ispao Spit, ja ih volim, pogotovo te sa Malte  :super

Nisam mogao da se suzdrzim i da ne prokomentarisem o Berlingu, gledao sam dokumentarac o njemu i kazu da je sa samo dva ispaljena zrna iz topova mogao da obori avion na daljini od 600 m - 800 m i da je tacno mogao da kaze gde je pogodio oboreni avion. Neverovatan lik koji je gadjanje sa preticanjem ucio loveci veverice u sumi, jedno vreme je bio i medijska atrakcija u rodnoj Kanadi, imao je radio emisiju u kojoj je opisivao svoja obaranja sa puno jezivih i morbidnih detalja tipa "Pogodio sam ga i otkinuo mu glavu" ko zna gde bi dogurao da mu Kanadjani 1942. godine nisu zabranili da leti. Poginuo je kao putnik u avionu koji se srusio kada je 1948. godine posao da se pridruzi Izraelcima u ratu protiv Arapa.

Inace ova Pustinjska sema mnogo lepse leze Spitfajerima od one Evropske. Maketa mi se veoma dopada.  :bravo

milan78

#9
Hvala vam i meni su ove seme jako zanimljive.Italeri ne daje tacno za spit, konkretno ovaj, dobre predloge boja.E onda ide internet u pomoc.Hvala kolega Matilda.Sacuvacu link jer mislim da prop necu raditi vise u 72ci.Trudio sam se i ovo mi je najkorektniji prop za sad.A spit mora da se ima u kolekciji. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Kerber

Dooobar Spit! Sa "ogledalo" semom farbanja....bas nesvakidasnji na ovom forumu. :D

milan78

Hvala vam puno :super!Znaci mi podstrek!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

jak

ja se ne razumem puno u ove masine, ali maketa je odlicna. Posebno sto je farbana cetkom. Svaka cast

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

zero