Jak-28 R

Previous topic - Next topic

ivankv

U pitanju je maketa svima "dobro poznatog" proizvodjaca Amodel.Maketa ima dosta svojih nedostataka,pa je potrebno dosta truda i vremena da bi se dovela na neki zadovoljavajuci nivo.Mnoge stvari treba napraviti iznova(kokpite,unutrasnjost trapa,urezati panelizaciju...).Ovo je izvidjacka verzija tako da se ne mogu koristiti sedista KK-2 vec je potrebna prepravka i dorada za sedisa K-5m.Koristio sam vallejo boje71037,71034  i mesavinu 71026 i 71033.Vse u svemu mnogo truda oko makete tako da sam na kraju izgubio strpljenje i nije u potpunosti ispalo kako sam ocekivao.Ipak je bolje sacekati da neka bolja firma napravi maketu ovog aviona.







Kerber

Mogu samo da ti zavidim na strpljenju da onaj grumen plastike koji se prodaje kao maketa u kutiji Amodela, dovedes do kraja, da uopste zalici na avion...a kamo li ovako da izgleda. Meni se dopada, ne znam puno o njima, pa ne trazim dlaku u jajetu. Uobicajeno ruzan i nesvakidasnji avion, tipican za ruske projekte tog razdoblja "Hladnog rata".  A da je sve na mestu, gledano sa zanatske strane - to stoji! 
Valjda je samo jos jedan kod nas uradjen kao maketa; Pele, cini mi se...Ako sam pogresio, izvinjavam se.

dragan_mig31

Sasvim pristojno izgleda.Meni se svidja.

Nemsy_29

Cista desetka, s obzirom da znam kakav je ovo panj od makete !  :D

Ćomi

Sjajno !
Ne znam kako izgleda maketa u rasturenom stanju-finalni izgled je bas bas wow !
Svidja mi se malo Flash Gordonovski design samog aviona...

Pozz,
Ćomi
No signature.

Sneni

Svaka čast, meni ovo izgleda odlično. Avion kao da je iz neke dieselpunk distopije :D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

dusko

Ma ne ocajavaj izveo si herojski poduhvat :cheers

InFlames

uf, mislim da so izvukao maksimum iz ovog Amodela! Stvarno sjajan Jak!

flanker

Imaš pivo prvom prilikom !! Svaka čast za hrabrost u epohalnom sukobu sa arhineprijateljem...Amodel maketom...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

sezan

Bravo kolega,svaka čast za trus pošto znam kroz šta si proš'o..
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

zero

Super ti je Yak ispao,steta sta ga ne proizvodi neka normalnija firma.

zivorad

Mogu samo da se pridruzim komentarima kolega  :super  :bravo  :god

ivankv

Hvala ljudi,i nisam ocekivao toliko pozitivnih komentara.Bilo bi odlicno kada bi neka firma napravila kvalitetnu maketu npr u 1/48

TISO

Odličan rad. >:D S&M scena ako uzmemo u obzir šta se dobije u kutiji.  >:D
Nabavio i ja ovaj flešgordonovski avion ali več neko vreme čeka u šteku jer sam procjenio, da ima puno samogradnje (sva staklarija, oba kokpita, šahtovi stajnog trapa i slično). Usput kako si rešio staklariju na nosu?
Pošto pametniji popušta glupaci vladaju svetom!