Fallout 3 T-45d power armor 1/1

Previous topic - Next topic

Mika999

Da.... real size power armor.....

Smorio sam se i rekoh da pokusam nesto drugacije. Za pocetak kaciga, pa dokle stignem.

Osnovni oblik pravim od A4 papira. Kada sklopim celu kacigu dolazi ojacavanje i ostali detalji. Zadovoljan sam kako napreduje.

Potrebna pomoc: cime da premazem ovo cudo a da dobije na cvrstoci, a da ne upropastim papir?


Smrki

Ha! Brotherhood of steel!  :mjetal  Svaka cast za ideju. Ako je to onaj standardni papir tesko da ces moci da ga ocvrsnes. Mozda da nabavis onaj jeftini kineski smrt lepak pa da premazes sve. Mada velika je to kolicina. Ili neki nitro lak u spreju pa u vise tanjih slojeva da naneses.
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!


Mika999

#3
Gotov sljem. Tu i tamo selotejp da ojaca neke delove i spojeve.





Sada onaj tezi deo...

Mika999

#4
Zdravo drugari. Krenulo je lepo vreme a sa njim i radovi.  :)

Evo napretka. Osnovni oblik od rezina, fiberglasa i body gita (za grubu obradu, onaj sa vlaknima u sebi kako bi se bolje vezao). Takodje su izrezane otvori za oci (mozda na kraju ispande zanimljiva lampa za sobu :D )

Sledi mnogo smirglanja i jedan sloj gita za zavrsnu obradu,a nakon toga busenje rupa, dodavanje srafova i detalja. Ako imam volje, mozda ubacim i koji eletronski deo sa elektromotorcicem.

Slike:











Mika999

#6
Uporedjivao sam sa "originalom", izgleda da mora da se urade par nezgodnih zahvata...




Filter da se odsece ceo i da ga zamenim sa tanjom i duzom, kruznom cevkom. Ovaj pepakura model je malo deblji sto ne valja. Takodje mesta gde pocinju creva trebaju drugacijeg oblika...

Mika999

kombinacijom poklopaca od dezodoransa i parceta creva napravio sam pocetke za cevi, da izgledaju kao na originalu. Filter po sredini dolazi cim pojedem teglicu cipiripija....  ;D




divvac

Свака част!
Као велики љубитељ Фалаоут 3 са свим наставцима,могу ти пожелети велику срећу и доста стрпљења у раду!
:super
moja Prva turska

Mika999

#9
Dodajem detelje u sklopu same kacige.

Koristio sam gumice za tegle kako bih dobio ravne linije  za udubljenja iznad ociju. Preko toga ide git. lakse mi je tako da napravim udubljenja nego da busim celu kacigu.

Za kruzne plocice na nosu koristio sam cepice od maketarske farbe i gitovanje. Oko njih trebam da stavim isecene cepove od flasa, kako bi ispalo kao da su usrafljeni u samo kacigu (slicna fora kao za one proreze gore iznad ociju).

Rupe za cevi sa obe strane moram upola da skratim testerom, omasio sam duzinu malo.



Mika999

gitovane gumice i napravljene rupe. Ova desno je ispala malo kriva, ali nema veze, i ovako ide lampa preko velika pa nece da se vidi.  ::)



Takodje prefarbao tu i tamo da bih bolje video kako sve to izgleda.

Mika999

Eto, isekao sam cep od flase i napravio dva tanka obruca. Njih sam zalepio na ove kruzne poklopce sto predstavljaju kao nozdrve. Kada se obruci gituju sa strane igleda ce da su ovi kruzni poklopci ubacenu u rupe na kacigi.

takodje skratio sam cevi sa obe strane kacige. Time sam zavrsio najbitnije delove oko detalja...

Posle gitovanja i smirglanja sledi busenje rupa i ubacivanje srafova.



0viking0

svaka cast. Jako zanimljiv i originalan rad.

Mika999

Ok, to je to sto se tice detalja koji zahtevaju gitovanje. Jedna fotka sta sam postigao od samog pocetka kako bi se lakse uocila razlika:



Sada sledi mnogo gitovanja i smirglanja  (to stalno ponavljam) dok se ove rupice ne popune... Do tada pozdrav, kacicu nastavak radova tek kada krenem ubacivanje srafova.  :caooo

Mika999

#14
Evo, namesten i prednji filter.







Mozda je malo duzi, a to je zato sto sam kacigu pravio po fallout 3 ilustracijama i wallpaperima.  3d model u igri ima malo kraci prednji filter i mnogo manje detalja, tako da sam pravio neku kombinaciju da bude sto uverljiviji oblik.