A-10A Thunderbolt II (Revell, 1:72)

Previous topic - Next topic

InFlames

Zadnja zavrsena u 2013

kao obicno klik na fotku za vise slika a ovog puta i pricu o ovom avionu...


FLY BY WIRE

perfektan rad nemam reci svaka cast..... :cheers

Tomcat

Prelep kao I obicno uostalom, imam ovo u planu
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...


barbarossa

Odličan, a i dekali balkanmodelsa su legli savršeno, za svaku pohvalu

miloskontra


kapetan


Ćomi

Maketa je uradjena u tvom maniru-super, i tu zaista nema sta da se kaze.
Interesantno je kada se uradi nesto sto je letelo iznad naseg neba...
Ali prica koju si na blog postavio-prava USA propaganda...Sa terminima "bad guys" i ostalo, ipak mislim da nije zasluzila da se nalazi na ovom forumu.
Totalno je bzvz, ne zameri na komentaru...

Pozz,
Ćomi
No signature.

InFlames

Hvala svima

Ćomi: ne brini, bez zamere... prica je objavljena na mom blogu, a ne na forumu ;)
a o propagandi moglo bi se pricati - ona postoji u svakom sukobu na svakoj strani... a "bad guys" - prica je pouzeta iz knjige, to su pilotove rijeci, a siguran sam, da ste i vi imali one '99e godine koju socnu rec za NATOve agresore...

Ćomi

#9
@InFlames - pa vidi kolega...Tvoj blog bas i ne pratim, ovaj forum jako - pa sam do te lose price dosao... Tako da, ipak je ovde plasirana ta price, nije da nije. :jok

Ja razumem sukobe svih vrsta, ostrascenosti ili neutralnosti. I samom mi je omiljena WWII Nemacka tehnika-a znam vrlo dobro u koje je svrhe i kojim idejama razvijana...
Ali proslo je neko vreme, neke rane su zarasle itd...
Ova tvoja prica je malo preblizu za mene...Nisam bio direktni ucesnik desavanja, ratova na ex Yu prostorima ali sam ipak osetio na svojoj kozi sve ono sto je recidiv tih ratova...I gledam kako su drugi ucesnici prosli...

Smatram da imam veliki prag tolerancije, ali me diorame, makete, koje pretstavljaju nasu stranu u ratu kao negativce lagano nerviraju, koliko god bio svestan da su realne i moguce.


Ali zbog toga necu nikoga vredjati, smatram da ne treba da se upustam u dalje rasprave, sto zbog uredjivacke politike foruma koju ne vodim ali mi je jasna, sto zbog licnog ubedjenja da smo pametni i zreli ljudi i da svi manje vise sve znamo, samo ako zelimo.
Ali, uvek to ali, ostavljam sebi pravo da kazem da mi nesto bas i nije po volji.

I negde za kraj, posto kao savestan covek uvek svoje postupke zelim da opravdam i procenim kako treba - razmisljam kako bi prosla na nekom Slo forumu diorama ili maketa Galebaiz 90-tih  koji je ostecen od strane TO potkrepljena pricom pilota kako se plasio jel je postojala mogucnost da ga se docepaju zlocinci u slucaju pada...
Ili, ako vec pominjes da smo i mi imali socne reci za Nato agresore - nesto sumnjam da bi USA ili GB maketari bili odusevljeni da gostujemo na njihovom forumu sa dioramom recimo zarobljavanja nekog UN vozila uz svedocanstvo dobrovoljca radikane stranke da smo teskom mukom zarobljavali bandite i nato kamarilu, i linkom ka nekom Seseljevom delu...

Nadam se da me sada bolje razumes ?
Treba uzivati u gostoprimstvu ali treba i domacina ispostovati.
Podvlacim-sve izneseno je moj licni stav...
Pa kako kazu kod nas, izvinite ako nesto nije bilo uredu...

Pozz,
Ćomi
No signature.