Su-27 Academy 1/48

Previous topic - Next topic

Neca i Misko

bilo je malo natezanja, ali sam nekako uspeo da ga sastavim. boje su uljane hanantsove. jedini dodatak su rucice za katapultiranje, radjene od stirena, dekali iz kutije






flanker

Veoma pedantno čini mi se. Samo možda prelazi između boja da budu oštriji
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,17270.msg153677.html#new
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

FLY BY WIRE

ovo je vec moj fax a i moj najomiljeniji avion.......nemam reci kako si ga dobro uradio  farbanje je za 10 svaka cast :god...


jedino mi kao suhojofilu bode oci samo jedan detalj a to mozes lako resiti neznam da li cu se dobro izraziti al skontaces ...na gornjem djelu trupa izmedju vertikalaca gdje motori izviru da tako kazem vrh se ne farba kao oplata motora vec ostaje u boji trupa...znaci onaj spic koji si ti ofarbao u boju oplate motora ....nadam se da si me skontao

Neca i Misko

hvala vam. primetio sam to, nego nemam dovoljno farbe posto radimo akrilnim :)

FLY BY WIRE

s obzirom kolika je to grdosija i ne cudi me sto je ponestalo farbe :naughty   imam ga i ja u steku al ga ne vadim dok ne zbavim brush za sada sam 1:72 ;)....ono sto mi je takodje fascinantno je kako su ti dobro legli dekali a ogromni su to dobro znam kao i to da akademijevi nisu bas za pohvaliti...sta si od hemije koristio pa da izadju ovako dobro

Neca i Misko

koristio sam micro sol i dobar sloj glos laka pre dekala :naughty

matilda

Dobar je.
I mene fascinira kako ti polazi za rukom ti dekzli s obzirom da ih imam I vidim kakvo su djubre od dekala.
odlican posao na tome.
inace lep I pedantan uradak, tu nema sta da se prigovara.
a sad malo I na drugu stranu.
mislim da bi na krajevima krila pre isle r 73 rakete nego te r 60.
takodje, nalakiraj sve rakete I daj im "wash" ili ti "operi ih" malo zaprljaj kao I sam avion, ima mnogo bolje da izgleda I dobices na trodimezionalnosti makete.
I jos samo taj nesretni nos, ili struganje do iznemoglosti ili rezinski, ovaj je malo puno off pa ukrade maketi onaj elegantni izgled r
tako karakteristican za su 27.
za den
markaciju je vec neko nesto rekao.

sve u svemu, odlican flanker.

stevan

zobo

Ja sam uradio nekoliko ovih maketa i nisam imao problema oko uklapanja.Maketa je solidna.A uradio si je vrhunski. :bravo