1:72 Zvezda MiG-21 Bis

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

I po neznam koji put zavrsio sam mig-21 u 72.Dobro poznata zvezdina maketa.Lh dekali.Farbe su gunze i MM.Napravio sam jedino pojase u kokpitu poneka sitnica od instrumenta i IFF antene od gitarske zice.Sve ostalo je OOB.


Goran A.

Steta je sto radis napamet, avion ima sivo sediste, drugi tip bocnog vetrobranskog stakla i bele kutije trapa, bele unutrasnje strane poklopaca.

Tomcat

Meni je lep jako :) Skoro pa kao onaj SFRJ sto si radio :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Ne radim napamet.Mozda sam za sedistu pogresio ali skinuo sam neke slike sa neta gde se vidi crno sediste.Kutije i poklopce trapa su beli a isto u uniutrasnost je bela.A vetrobransko staklo nisam dirao jer nisam hteo da rizikujem da unustim providni deo koji ne bi mogao da zamenim.Kad uradis bolje ili ako i kad uradis neku maketu bilo kakvu pricaj a ne ovako samo da prozivas po forumima.

milan78

Dragance fina ptica. :cheers Tacno ili ne dobra maketa!
Instagram-Peacockscaleworx

Mikoyan29

Quote from: AG02 on 23-01-2014, 19:14:44
Steta je sto radis napamet, avion ima sivo sediste, drugi tip bocnog vetrobranskog stakla i bele kutije trapa, bele unutrasnje strane poklopaca.
Desi se, pogresi covek. Sve sto je navedeno moze da se ispravi za 10tak minuta posla.
Fin migonja, meni je samo zamerka malo vece prljanje na repu ali ono, moze da prodje  ;)
MK "Oluj"

dragan_mig31

I ja nisam zadovoljan sa prljanja.Preterao sam malo.UStvari malo vise :D ali dobro sve je vezba tako da ne brinem.Sledeci bice bolji :)

KuKLiNsKi

jel se to samo meni čini il ti je pitot cjev malo ovenula?
meni je jako ljep, ono curenje na repu mi je malo preintenzivno, nekom temperom bi možda mekše to odradio, inače super sivina

pekar

Nevalja ovo ništa! Bolje da mekike praviš nego makete. :hahaha
IL-76

zobo

Migonja je ispao super.Verodostojan.A ovaj nista drugo i ne gleda na maketi nego,kako nacii zamerke.Mora biti dezurnog dzangrizala. Migonja ti opravdava ime na kutku. :cheers :super :pilot

Dragan

#10
Quote from: AG02 on 23-01-2014, 19:14:44
Steta je sto radis napamet, avion ima sivo sediste, drugi tip bocnog vetrobranskog stakla i bele kutije trapa, bele unutrasnje strane poklopaca.
Vojni rok sam sluzio na aerodromu u Puli gde je bilo jednosedih i dvosedih dvadesetkeceva. Naravno da sam iskoristio priliku da zabelezim bojenje detalja na avionima: napravio sam pregled aviona po eskadrilskim brojevima i onda za svaki zapisivao bojenje sedista, nogu stajnog trapa, felni na tockovima, poklopaca i kutija... da bih posle nekog vremena primetio da su na avionima promenili sediste pa vise nije crno nego svetlosivo (a bilo je i svetlo sivoplavih), zelene felne su zamenjene srebrnim... Uz sve to, kutije i poklopci stajnog trapa mogli su biti srebrni ali i zlatnozuti (eloksaza), noge trapa mogle su biti srebrne ali i svetlo sivozelene... uz sve moguce kombinacije (jedna noga srebrna, druga svetlo sivozelena), jedan poklopac eloksiran a drugi prirodan metal... na kraju sam digao ruke od zaludnog posla, tim pre sto je u to vreme to bilo strogo zabranjeno.  :headbang