1:72 Plastic fantastic Qaher 313

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

E ovako.Ovo je resinska maketa makete u 1:1 :D Maketa je veoma skupa(Srecom nisam je ja kupio i nije za mene) a odlivak je bio veoma los.nogo neravnina i lose urezane panele sto sam morao da ispravim.Kokpit je veoma rudimentiran sediste i instrument tabla.Dodao sam jedino pojase.Dekale su neke stampane na inkjet stampacu pa sam se i sa njih malo namucio.Ostalo je sve oob sem pitocev kojeg sam napravio od medicinsku iglu.Maketa ima svega 10 delova i trebalo mi je oko 4-5 dana po sat do dva na dan da bi je zavrsio.Vakuformski poklopac je nesto najgore sto sam dosad video.Pun mehurica i rupica ogrebotina.Jedva sam deo toga ispolirao i sad izgleda mnogo bolje.















milan78

Neobicno i neuobicajeno za forum.Meni je sasvim ok! :bravo
Instagram-Peacockscaleworx

miloskontra

Odlican rad meni ovaj avion lici na onaj  famozni iranski stealth avion kako su se obrukali sa tim a mislio sam da su pametnijji

Tomcat

Rekoh, svaka cast za trud, ali ovo je toliko ruzan ''avion'' da nemam reci  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Quote from: miloskontra on 25-01-2014, 08:45:17
Odlican rad meni ovaj avion lici na onaj  famozni iranski stealth avion kako su se obrukali sa tim a mislio sam da su pametnijji

pa to je taj avion :D maketa irasnke stelt makete :D

zivorad


flanker

Ni ja. Šta s,e ovaj, dečače zbiva??!!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Evo ih dok se ne oprave one linkove gore.












djnik

A jos kad bi neko napravio maketu makete koju si ti napravio to bi bilo nesto :) Ti limited rezinci su uvek zeznuti za rad, nije mi jasno zasto odrade tako polovicno posao, bez dekala i ostalih detalja. Izgleda veoma dobro i pored toga sto nije bio zahvalan za rad.

Warhawk

Quote from: djnik on 26-01-2014, 06:11:22
Ti limited rezinci su uvek zeznuti za rad, nije mi jasno zasto odrade tako polovicno posao, bez dekala i ostalih detalja.

Kod rezinaca je najčešće u pitanju tzv "garažna proizvodnja", tj jedan ili par pojedinaca koji kod svoje kuće rade te makete. Vrlo često se dešava da ih rade za sebe, pa tek onda puštaju u prodaju (prodaja nije glavni motiv izrade makete, pa nije obavezno poštovanje savremenih standarda).
Samim tim, kvalitet i detaljnost makete zavise od spretnosti maketara, ili od stepena spremnosti da se toj maketi posveti u većoj ili manjoj meri.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

dragan_mig31

Ma sve je to jasno ali fanstastic plastic nije neki lik koj radi u podruma ili garaze.Vidi samo koliki dijapazon produkta nude

http://www.fantastic-plastic.com/

komoras

Nikad ne bih dao 7225 din + carina + pdv za ovakvu maketu, ali osoba kojoj si radio je sigurno srećna ovako odličnom izvedbom sklapanja  :super

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Goran A.

Makete Fantastic plastic se proizvode u prvoj garazi sa leve strane u gradicu Kosta Mesa u Kaliforniji.



Slobo

Svaka njima čast na unikatima, al su cene  :o