Eduard Mig 21Bis 1/48, 17232 ViPVO VS

Previous topic - Next topic

Smajser

Eduardov profipack Bis + Aires set kutija trapa + divlja kopija Eduard resin motora (kupljeno u Mosonu).
Dekali Lift Here.
Boje mr Color i Alclad.
Wash Mig.
Kabina,kutije stajnog trapa i sam trap oziceni olovnom zicom.
''Oguljotine'' radjene srebrnom olovkom.
Podloga Mr Surfacer 1200.
Antene na krajevima krila od igala za akumpukturu.Izuzetno tanke a cvrste.
Providna boja na glavama raketa i na ekranu radara u kabini - fluorescentna. Sija u mraku  :)











































zivorad


Miroslav Š.

Vrlo efektno! Svaka cast za keca, zaista dugo ne videh bolji :cheers Ako si u prilici, sredi naleganje vetrobranskog dela. :super
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Pedja

Нисам експерт ,али волим да погледам. Дакле,ретко коментаришем ове птице баш из тог "експертског" разлога, али овај ме је баш опчинио. Одлчично урађен и усликан. Да ли предње ветробранско стакло има зазор и на правом или овде није легло како треба?
Како год ,одличан рад,све похвале!

Vladimir

Odlican rad,samo sto je napisao Miroslav popravi spoj ......
Ф89 НС

Smajser

Na zalost mislio sam da tako treba. bilo mi je nelogicno da je Eduard bas toliko promasio vetrobran kabine, da moram da nadogradjujem trup da bi sve bilo u liniji. Na sred te kosine je jedan kruzni panel, a na samom horizontalnom delu stakla jedna pravolinijska izbocina. Nikakvih sansi nije bilo da se staklo nagura do izbocine, sem da se sama izbocina gituje do linije stakla. Nigde nisam pronaso da se neko zalio na ovaj deo makete, pa me to verovatno prevarilo.

PELE


kapetan

Vrlo efektan rad. Kada bih i sam dostigao ovaj nivo, bio bih vrlo zadovoljan!

Sandman

Veoma verno dočarana masnoća oko pojedinih panela, odličan rad, jedan od najboljih na forumu na temu MiG-21  :super

Smajser

Evo kako je ispalo posle jednog klasicnog nervnog sloma  :deadhorse :deadhorse :deadhorse :cry :cry :cry



Dok sam odvaljivao staklice uslikah malo sediste...tek da se vide kako je ispalo...


Miroslav Š.

Bravo Šmajseru! Mnogo bolje izgleda. Kabina je takođe u superlativu. Od sada si za mene Gaškin :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

nenobl

strava izgleda! nedavno sam radio jedan profipack.. imao sam slican problem sa prednjim dijelom vjetrobrana, ali sam ga dosta obrusio iznutra tako da mi je nalegao ok! weathering, wash... prelijepo.. fenomenalno... dodao bih, znaci nije zamjerka... malo vise nijansiraniji izduv!!! sve ostalo je predobro uradjeno pa mislim da i taj izduv zasluzuje isti tretman! a inace.. kao sto neko rece.. ljepseg keca odavno nisam vidio...  svaka cast!

PELE

Steta za kokpit, izgleda bas kako treba ! Sediste bruka ! Ostavi otvoren canopy !  :cheers

KuKLiNsKi

svaka čast, preljepo (=
ja glasam za zatvoren poklopac

Smajser

Hvala svima za pohvale, iako sam ovo sa prednjim staklom bas zas...o  :o

Sto se tice izduva, bolje izgleda "u zivo"'. Istina nisam uspeo da izvucem ono metalik-plavo-braon-crno nijansiranje koje sam zeleo, iako sam radio sa tri razlicite alclad farbe. Neko video upustvo bi mi bas pomoglo za te mlazne izduve.

Ovom migonji je kabina vec zalepnjena, ali ce zato svi sledeci imati otvorenu. Cekaju me F-13,PFM i MF.