Stug III Dragon 1:35 -maketa za dioramu Operation Barbarossa

Previous topic - Next topic

Goran

Također maketa koja dolazi na dioramu "Operation Barbarossa". Već jako dugo stoji na stolu, čak se bojim da sam neke dijelove izgubio, pa se bojim da ću ga morat napraviti u malo runiranoj varijanti.

Slika sa davnog početka, još lani:



U međuvremenu sam ga prešpricao sa panzer grey bojom, no pojavile su se neke čudne fleke po boji, pa sam maketu počastio sa Mr. Muscolom. Danas sam postavljao gusjenice:


iguanac

Svaka cast, samo napred. Za tog Stuga, dosta delova mozes naci na Zvezda Panzer IIIf, koji smo vec "ogovarali" ovde - a to je kopija dragona. Ako ti nesto usfali, reci sta, pa da pogledam, mozda imam da ti posaljem?!
Srecan rad!
Marko
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Sandman

dobar pochetak ;)

kako si krivio gusenice da prate "pad" preko tochkova?
jesu li vec bile iz vishe segmenata pa si ih samo nastavljao jednu za drugom, ili je ovaj gornji red bio iz jednog dela pa si ga krivio preko tochkova?

ako je ova druga varijanta, kako si to radio? zagrevao plastiku nad svecom/upaljachem ili u toploj vodi?

Goran

Gusjenice su članak po članak. Ljepio sam ih na pik traku, revell contacta ljepilom, sporo se suši pa imaš vremena oblikovat po kotaču.
Nakon toga sam jednostavno gusjenice položio preko kotača, zaljepio malo i skinuo pik traku.

medico

Quote from: Goran on 30-05-2007, 10:24:20
Gusjenice su članak po članak. Ljepio sam ih na pik traku, revell contacta ljepilom, sporo se suši pa imaš vremena oblikovat po kotaču.
Nakon toga sam jednostavno gusjenice položio preko kotača, zaljepio malo i skinuo pik traku.

sta je pik traka ? chemu sluzhi

Goran

Ona žuta traka, kao selotejp, obično je ima u trgovinama boja i lakova, recimo kad nešto farbaš pa oblijepiš tom trakom nešto što ne želiš da bude ofarbano. Zaštitna traka. Ne znam jel me kužiš


Goran

Ma da, neko to zove krep traka, ovi što liče stanove, zovu pik traka... Ista stvar. Koristim onu 3M, čak i kada se zalijepi preko boje, kada se skida ne oštećuje boju.

Kerber

to mi u Nisu zovemo molerska traka..koriste je i moleri i auto-lakireri...i ja  ;D

imas je u raznim sirinama, od papira je i lepo leze na maketu, ali, bolje je par puta prolepiti i odlepiti sa nekog tekstila, da ne povuce boju...desilo mi se vise puta...ali, slabo ostavlja reziduum na maketi. Meni nije pogodna za maskiranje "stakala", za to koristim slobodnu ruku..ili tamiya traku, kako kad... :o

iguanac

znam o kojoj traci je rec, ali da li ta traka uspesno zamenjuje tamijinu traku? Moze li se koristiti za maskiranje ili propusta boju? Ceka me jedna maketa koju ne bih da upropastim!
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

Ćomi

Ja sam maskirao sa njom neke stvari za prskanje AB-som i nisam imao nikakvih problema...

No signature.

Goran

Quote from: iguanac on 30-05-2007, 14:38:49
znam o kojoj traci je rec, ali da li ta traka uspesno zamenjuje tamijinu traku? Moze li se koristiti za maskiranje ili propusta boju? Ceka me jedna maketa koju ne bih da upropastim!


Ja sam nedavno farbao sobu, lijepio sam trakom neke dijelove zida, pa boja nije propustila preko, tako da sigurno ne propušta boju. Da se dobro rezat škarama, pa mislim da može zamjeniti tamiya traku.

rodeo

  Ovo je najlepsi model stuga za mene. Nemoj da preteras sa weatheringom.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

medico

jes molerska traka ...to je to , inace  ja je koristim za frabanje i nisam imao problema a verovatno zato sto ( ne, ne koristim one skuplje-kvalitetnije ?! ) obavezno pre lepljenja na makety malo ispipam onaj leepljivi deo tako oslabim lepak  ;)

Goran

Danas je na red došao wash, radio sam sa Prontom i crnim tušem. Prije toga, naravno, panzer grey boja:





Sutra sloj gloss laka, dekali, možda još malo washa sa raw umber pa dalje...