Tamiya P-51D 1/48

Previous topic - Next topic

Mikoyan29

Dobro poznata Tamija, verzija D sa bubletop kabinom.
Resih malo da odmorim od velikih i kompleksnih projekata koji zahtevaju sate i sate gitosmirglanja.
Tamija, k`o Tamija, gotovo savrseno sklapanje, broj delova sveden na minimum, jednostavno, maketa za uzivanje!  :violin



Zapoceta kabina, sve je prajmovano sivom pa posle toga napravljen mix tamije (zelena izgleda previse svetlo zbog kombinacije blica i neonki), maskirana i instrument ploce ofarbane.



Sledi malo detaljisanje...




Malo samogradnje u kokpitu.








Dok cekam rezinske propelere i Eduardov PE set za kokpit, koji sam narucio prvenstveno zbog pojaseva i kontrolne table, crtao sam stensile u kokpitu.
Sledece na listi je zavrsavanje kokpita i prelazak na kutije trapa.

Komentari dobrodosli!
Uzdravlje  :cheers

MK "Oluj"

Aleksandar

Боја кабине (можда), прављен је у две фабрике ( Инглвуд и Далас) па отуд има и наде да си потрефио мустру оне друге (ако су се уопште разликовале). Да је коришћен жути цинк-хромат у једној од тих фабрика види се на овом документарцу:   https://www.youtube.com/watch?v=eqqrjnJFDnU   почев од 1:37 па до 1:53
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

kapetan

Eto meni konkurencije. Radovi lepo napreduju!

Mikoyan29

Evo, i ja da se javim.
Eceraj je stigao, kao i rezinski propeleri. Navukao sam se, pa cekam jos rezinske kutije trapova, mitraljeze, kao i rezinske flapsove.
Trup je u sustini sklopljen.
Vecina kokpita je samogradnja, sem naravno kontrolne table i par stensila koji su seceni sa panela koje daje Eduard.
Imao sam mali peh sa jednim od pojaseva (donjih), pa sam uspeo da ih doradim od tamija trake (klos inaf)  :naughty
Kao sto rekoh, polutke su zalepljene i za sada mogu da se pozalim samo na spoj kod usisnika i izduva za hladnjak, mada, uz malo muke, sredicu i to.
Pod kokpita je ostao zelen, a ne u boji drveta kakav bi trebao da bude.

Fotke su tu, a vi izvol`te  :cheers





MK "Oluj"

Jovac

Dobar pocetak . Pratim sa nestrpljenjem .

Mikoyan29

Radilo se, u sred ispitnog roka!  :pilot

Kutije trapova "obogacene", izbusene rupe za pedesetice u krilima i draj fitovani flapsovi. :naughty





I na kraju, draj fit krila i trupa pastuva.




MK "Oluj"

Pedja

Врло леп рад,елиса и флапсови ресински? Хидраулика стајног трапа сјајна.

Mikoyan29

Hvala, hvala.
Da, propeleri I flapsovi su rezin, kao I cevi .50, poklopci trapova I izduvnici (koje tek trebam da narucim).
Takodje imam rezinske repne kontrolne povrsine, ali mislim da ih necu stavljati...
MK "Oluj"

medico

 :o  pobogu Stefane, pola makete biće od rezina !?
nisam se bavio tim Tamiya mastangom ...zar je moguće da su toliko izgrešili na tako poznatom avionu ???

Mikoyan29

Quote from: medico on 31-08-2014, 14:22:09
:o  pobogu Stefane, pola makete biće od rezina !?
nisam se bavio tim Tamiya mastangom ...zar je moguće da su toliko izgrešili na tako poznatom avionu ???

Hahaha, pa nece bas pola, bice cetvrtina  :lol
Jos sam dodao rezinske poklopce trapova.  :mjetal
MK "Oluj"