1/48 Italeri A-4F Skyhawk

Previous topic - Next topic

asimetric

Zdravo svima,

Konačno sam, posle nekoliko godina, uspeo da privedem kraju izradu ove makete. To je moj drugi završen model posle petnaestogodišnje pauze.
Više puta sam prekidao rad, najviše prilikom aplikacije dekala.


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr

To je stari Escijev kit sa novim nalepnicama, predstavlja mornaričkog Skutera iz Vijetnama 1972.
Linije panela na horizontalnim površinama su bile u pozitivu, pa sam ih urezao, dodao razne detalje u samogradnji, skratio centralni tank, razdvojio MER na dva TERa, ispravio pogrešan oblik rama vetrobranskog stakla..
Cevi topova su Quickboost.


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr

Model sam ofarbao četkicom, MM akril light gull gray i Humbrol bela.
Jet intake dekale sam nabavio naknadno (Maw decals Hard Corps Scooters), jer sam originalne uspeo da pokvarim. Ispostavilo se da su dosta tamniji od crvene boje usisnika.
Žute Rescue strelice su isti aftermarket, a nacionalne oznake su Techmod US national isignia.


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr

Linije panela sam radio slikarskim akrilima Deco Art, patiniranje uljima..
Sve je zaliveno sa nekoliko slojeva Humbrol matt cote.

Nešto detaljniji tekst nalazi se na http://www.hyperscale.com/2014/features/a4fskyhawk48sm_1.htm


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr


1/48 Italeri A-4F Skyhawk on Flickr


Hvala i pozdrav!

Lud13


Miroslav Š.

Četkica u 1/48? Ovakav finiš, izuzetan rad! Skidam kapu :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

asimetric


miloskontra


Sandman

Ovo odlično izgleda!

Pedantno odrađeno, svi detalji su fino istaknuti, polusjajni finiš dočarava metalnost aviona, a fotke su urađene u profi maniru.  :super :cheers

Nadam se da nećeš čekati još 15 godina da nastaviš dalje - talenat i tehnika su tu ;)

dragan_mig31

Mnogo lep A-4.Svaka cast vedering je bas kako treba :)

Ćomi

O Bože...Druga maketa, četkica i ove fotke...
Pa što si čoveče pauzirao toliko ?!
Ovo je fenomenalno !

Pozz,
Ćomi
No signature.

asimetric

Hvala svima!

Imam još dve makete u radu, započete pre 2-3 godine, ICM P-51B i MiG-17 Hobby Boss.. Mustang je ofarban, radim mu linije panela.
Ranije sam radio uglavnom 1/72 i ne tako predano i istrajno.

:cheers



Janjic

凸(¬‿¬)凸

medico

asimetrični, ovo izgleda odlično !
sa dobrim i umerenim prljanjem postigao si da prilično dosadna, jednobojna šema izgleda atraktivno a cela maketa vrlo realistično.
Vidi se da si ol' school maketar , MM i HU boje , chippinga nema a prljanje je za današnje standarde... gotovo nepostojeće  ;)

milan78

Jako lepo ocetkano to se zove strpljenje godine u maketu ulozene! :cheers :mjetal
Instagram-Peacockscaleworx

KuKLiNsKi

predobar  :)  svaka čast na četkarenju

Smajser

Bruka...ne mogu da verujem svojim ocima, da maketa moze da ispadne ovako dobro cetkicom  :super ;D :mjetal Alal vera!

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !