Fallout New Vegas: NCR Desert Ranger Helmet 1/1

Previous topic - Next topic

Mika999

Nova tema za sve ljubitelje Fallouta. :) Resio sam da napravim jos jedan deo oklopa iz Fallout serijala, ovoga puta je to NCR Desert Ranger Helmet koji se po prvi put pojavljuje kao ikona Fallout naslova "New Vegas".




Za razliku od predhodnog projekta ( T-45d Powe Armor) ovaj Light Armor je mnogo prostiji za rad, ali zato bice jednako interesantan. Prva razlika je sto kaciga nije iz jednog dela, vec sastoji se iz slema i maske koja je podeljena na dva dela kako bi mogla posle gitovanja da se obuce. Zadnji deo se stavlja na glavu i on pokriva vrat, dok prednji deo koji predstavlja "lice" je takodje zaseban deo.





Sta je u planu?

- Planiram da koristim magnete za spajanje prednjeg i zadnjeg dela maske. Na taj nacin ima da omogucim lako montiranje i stabilno uklapanje.

- Takodje planiram koriscenje dioda za osvetljavanje ociju. Mislim da je lakse da odradim diodama, a i bice lepse nego da ih samo obojim u crveno...  Kada se lice maske magnetima prilepi za zadnji deo onda ce se ostvari kontakt sa crvenim diodama i tada ce se oci upaliti.  :love

Nadam se da cu istrajati i u ovom projektu, a do sledeceg updatea pozdrav  :caooo  :deadhorse

Skyrider

Jedva cekam da vidim ovo cudo! Tvoji projekti su zanimljiviji od gola Grka u nadoknadi vremena  ;D

Mika999

#2
Bas sam sexy...





Prezadovoljn, lep se sve poklapa, nije ni velika ni mala...bas kako treba.  :super Sada sledi ojacavanje fibeglasom i epoxy smolom.  :deadhorse

Mika999

#3
Filter.







Mika999

Ipak nije toliko lak kao sto sam mislio...

Pepakura model nije imao zadnji "stepenik" pa sam morao da ga dodam gumicama (3 reda kako bi dobio na duzini). Takodje unutra idu 4 gumice koje su 1/4 kruga. One kada se posle gitovanja vade na njihovom mestu ostaju rupe takvog oblika. Gumice kod dela gde su oci se takodje vade posle gitovanja, i na njihovom mestu ostaje udubljena linija.

Kada se sve to odradi mora da se doda tanka plastika koja malo prelazi svaki "stepenik" njuske tako da svaki cosak "zaostri". Ne znam kako to tacno da objasnim, ali ta plastika je bitna kako bi se dobio onaj pravi opaki izgled. :D ( Vidi se na crtezu ispod malo kako sam to zamislio) Kada to bude zavrseno uslikacu "pre i posle" fotku kako bi videli razliku i kako bi bolje razumeli ovo zadnje sto sam ispisao. :D



Takodje prednji filter mora da se odsece ceo i da se odradi nov.  :deadhorse

Mika999

#5


komoras

šta reći Miko, sem - svaka čast!
u ovom videu imaš objašnjenje kako postići taj efekat "očiju"
ne veujem da ćeš moći da gledaš kroz masku kada je svetlo upaljeno, al kao sobna lampa i više no dovoljno

https://www.youtube.com/watch?v=kgPghSJhkzU&list=PLOJU8YJjFwGN0hMRewz2_u2IefV-vipsk
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Mika999

#7
Hvala. :) A hvala i za link, bice od koristi.

Da, znam, bas sam mozgao kako da izvedem te svetlece oci. Moracu nekako iz vise slojeva. Recimo prvi da budu crna stakla, pa lampice pa iza njih neki reflektujuci materijal kako ne bi se videle "ljudske" oci kada se svetla upale, nego da biju napolje ko reflektori.

Takodje gledam ove crtke na ilustraciji... to su brojke i ocitavanja, nesto kao u filmu Matrix. Pokusacu i to nekako da izvedem, bar kao imitaciju neku, ali cak i to bice tesko... Do tada ima jos dosta, jos uvek se radi oblik.

Nasao sam dekale za kacigu, ali ne znam kako da ih preslikam... Zna li neko kako to da istampam i iskoristim u ovom slucaju?




Ove vece mogu pomocu spreja, ali ove sitnije oznake?

Mika999

#8
Malo sam pauzirao tokom zime, vreme je da nastavim radove...

Kakva je bila:






Malo doterane ivice. Takdoje pronasao sam svetiljku za slem. Koristio sam lampicu sa starog sporeta..  :naughty



Odradjen "kacket" ili kako se vec to zove... kao sto ima nemacki slem iz ww2:





Trenutno je drze magneti. Koristio sam dva poveca koja se koriste za krila ormara, ali kako dodajem vise detalja maska postaje teza i magneti popustaju. Izgelda da ce morati jos 1-2...


Razmisljao sam kakva bi stakla najvise odgovarala... Dosao sam na ideju da iskoristim plastiku koja reflektuje svetlost sa saobracajnih bezbednosih trouglova. Imao sam srece da sirina jednog kraka odgovara sirini jednog stakla za kacigu. :) Tako da sada stakla imaju zanimljivu "sci-fi" teksturu i plus nisu mnogo providna da se vidi kroz njih unutrasnjost. Videcemo kako ce ispasti sa unutrasnjim osvetljenjem... ima jos mnogo da se radi... valjda ce biti zavrsena ovog leta, ako ne , sledeceg :D :deadhorse



Skyrider

O pa fala bogu da se i ti vratis jednom :D Samo napred Brajko !

Mika999

Jbg, posao, ne znam vise gde bijem... Ali izguracu i ovu nekako do kraja.  :deadhorse

Evo sa ugradjenim staklima i dodatom cevkom na koju ide crevo. Cevka nije skroz metalna, morao sam da je modifikujem plasticnim delovima da bi dobila isti oblik kao sa ilustracije. Zadovoljan sam kako izgledaju ova stakla, narocito ovi tekstura  sa sestougaonicima. Sada da se to sve sredi....



Mika999

#11
Dodao prikljucak na koji se kaci manje crevo za vodu. Spolja se ugura drugi kraj, a unutra je kratko crevce sa kojeg se pije voda. Bitna stvar za jednog ranger-a koji luta post-apokalipticnom Mojave pustinjom. :D





Crevo treba da se oboji u braon.

Mika999

Neki novi detalji >>>



Dodao antenu, drzace sa srafovima, prekidac za lampu i namontirao crevce. Takodje su izravnjao rupe gde se kaci antena za kacigu

Mika999

#13
Nastavak radova - battle damage  >:D

1 - Lepio sam "blu-tack" na mestima gde zalim ostecenja
2 - nakon toga ta mesta prelazio gitom
3 - posle smirglao ivice
4 -  cackalicom vadio ostatke "blu-tack"-a.

Ostecenja su malo "jaca", ali posto je to Fallout mislim da su sasvim ok (ogrebotine Deathclaw-a, sprzen od plasma oruzija i tako to...). Ovo ostecenje na samoj masci treba unutra da se premaze lepkom i pospe pesak kako bi dobilo teksturu kao da ga je plasma ili kiselina nagrizla

Idem redom i belezim kredom...  :super Sa leve strane takodje sam dodao pogotke koje je urezivao. Vise mi se svidjaju ovako, da budu urezani, nego da ih samo nacrtam ili grebem.











rodeo

Odlican! Upravo prelazim New Vegas po treci put.  :zvizduc
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.