MiG-21 smt 1:48 OEZ

Previous topic - Next topic

zivorad

Pre par nedelja dobio sam ovu maketu od Ljubomira Tesica ( kome se i ovom prilikom zahvaljujem ), bila je prilicno lose sklopljena i ofarbana ( u srebrnu boju ) a i falilo je dosta delova . Celu sam je rasklopio , skinuo staru farbu , izradio u samogradnji delove koji su falili ( izmedju ostalog onaj prsten usisnika vazduha na nosu i pilotsko sediste ) , odfikario grbu za mf i ugradio onu za smt , sklopio , ofarbao ( cetkicama ) i rezultat je pred vama ( za par dana sledi malo zaprljancije i pravac polica ) , ovo je inace moja prva maketa u 1:48 .
O samoj maketi je sve vec receno , kada se pojavila reklamirana  je kao " high tech ", ima nesto malo metala u kabini , strucnjaci kazu da je dosta tacno odradjena ( izuzev vetrobraskog staklica i poklopca kabine koji su potpuno promaseni ) , date su grbe za cak tri varijante aviona ( mf , bis i smt - meni je ova zadnja bila najinteresantnija pa sam nju i odradio ) i gomila naoruzanja .













Jovac

Lepo Žiko. Maketa je ispala super .


medico

lepooo, imajući u vidu da je u pitanju restauracija  + konverzija !
Čak je i četkarenje dobro ispalo, trebalo bi da mu odradiš panele + umereni weathering ovako izgleda igračkasto, za boju gume preporučujem revell 9- antracit izgleda mnogo prirodnije u većim razmerama

milan78

Za 48 i cetku super!!!!Za tockove stoji makar pukni matt lak na njih.I proveri boju stajnog trapa. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

zero