P-40B Kittyhawk (Airfix-1/72)

Previous topic - Next topic

Skyrider

Konacno zavrsen "Leteci tigar"  :jok ...
Radi se o P-40 Kittyhawk verziji, odnosno "Hawk 81" modelu. O avionu ne bih previse, bio je slabija varijanta kasnijeg Warhawk-a, ali je svoje dobro odsluzio sa AVG lovackom grupom. Legendu o Tigrovima svi znate :) Zajedno sa Mustangom, ovo mi je verovatno omiljen avion (posebno sa ovom kamo i ajkuliim zubima ;) ) Zato i cine pola moje ww2 flote  :naughty
Sto se tice makete, tu bih morao da kazem par stvari.. Ovo je "new tool" stoga mu je rejting visok, i zbog toga sam ga i uzeo. Paneli fantasticni, dekali fantasticni, resenja pri sklapanju fantasticna, ali ...... ne znam kako drugacije reci osim- prokleto nemoguce sklopiti krila sa trupom i to gitovati !!! Rezultat toga je razvlacenje projekta na skoro 6 meseci, koji treba da se zavrsi za mesec.  :headbang Problem je u donjem delu krila koji je iz jednog dela, dok su gornji odvojeni. Imajuci u vidu da je plastika mekana i da se lako krivi,a da krila nisu vodoravna 180 stepeni nego po 5-6 stepeni sa svake strane uzdignuta, shvata se da spoj gornjeg krila i trupa nikako ne moze da se gituje. Git se osusi i pukne. Resenje je bilo super-lepak.... ali je meni trebalo 4 meseca da se toga setim.  :deadhorse Ostatak je bio rutinski. Farba, i maska, druga farba za kamo. Takodje bih napomenuo da je Airfix od 5 boja promasio 4, zato oprez ! Od medicinske igle odradjene cevi za 12.7 brauninge, i pitoova cev, a napravljeni su i pojasevi u kokpitu. 
Sto se tice hemije, farbano uljanim humbrolkama, cetkicom kao i obicno, prontirano pred dekale, i standardan domaci wash tempera+voda, i matirano Humbrolovim mat lakom. Zahvaljujuci sjajnim panelima wash je ispao fantasticno, a "Tigra" ocenite vi :)




Tomcat

Lepo, svidja mi se  ;) A jel moze I fotka svih P-40 zajedno  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Skyrider

Moze :D Fotka stize sutra, zajedno sa Mustanzima ;) obecavam !

zolle

Obozavam sve tipove P-40, osim na zalost B varijantu  :cry ali to nema veze sa tvojom maketom koja je ispala super kolega ! Za cetkarenje svaka cast, ispalo ko brasom  :super  Malo si mu (cini mi se) zgulio farbu na desnom flapsu, pa ako mozes popravi, a s obzirom da ima ucrtane pobede (znaci da je bio u borbi neko vreme)  mozda je moglo da padne malo jace prljanje i postarivanje, te su masine odrzavane u teskim uslovima, ako su uopste odrzavane  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

mos

Fin rad!
Ja bi samo malo tu crnu  smeksao nekom braon nijansom i jos malo bi je isprao dobices realisticniji izgled. Gume probaj sa Hu-32.Moze 32 plus koja kap 33.
Ja sam do skoro koristio iste tehnike. Presao sam na Humbrol Clear i Humbrol wash rezultati su odlicni. Cetkicama radim i dalje samo mi je finis lak u spreju sto mi daje mogucnost da za garez od auspuha koristim pigmente.
:cheers

maestro


Jovac


Skyrider

Kao sto sam i obecao, malo manje od pola ww2 eskadrile :) Ne zamerite na losem drugom mustangu, uskoro ce postati clan 332. lovacke grupe ;)


komoras

veoma odlično i pedantno!
svaka tebi čast kada ovako dobre rezultate postižeš uz četkarenje

što se tiče gitovanja, git je efektivan negde do milimetar medjuprostora, sve preko toga nema efekta
moj savet ti je da sledeći put kod takvog probleme staviš u rupu koju treba da zagituješ parče stirena odgovarajuće debljine, pa višak odsečeš skalpelom kada se osuši ili čak možeš da razvučeš "sprue" na željenu debljinu, pa da to utopiš maketarskim lepkom
Tek onda možeš da naneseš git i uradiš lep finiš

još jedna dobra stvar u kombinaciji sa super lepkom je soda bikarbona, naneseš prvo lepak, pa pospeš sodu po njemu, oduvaš višak i odma možeš da ošmirglaš

jeste brz i dobar metod, ali ako trebaš da skrajbuješ posle po mestu koje trebaš da izgituješ, preporučujem prvu varijantu koju sam naveo

šta je sledeće u radu?  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Skyrider

Hvala na detaljnom obajsnjenju svih opcija, budi uveren da cu ih probati u sledecoj prilici ! Sto se tice sledecih projekate ima ih nekoliko, ali nisam siguran kada ce biti izvdeni.. skoro sam nabavio Albatrosa, bice Voss-ov, MiG-15 valjda Sirija ili Egipat, pojma nemam koje sam dekale uzeo i restauracija ovog plavonosog Mustanga u crvenorepog ;) Tu je u planu i P-38 Egziperija sa poslednje misije kao i ponovno farbanje Flitzera ako se nadju dekali. To bi otprilike popunilo dobar deo sledece godine :)