Fw-190 A-6 1/48 Hasegawa

Previous topic - Next topic

Suhoj

Jako dobra Hasegawina maketa (ne znam sto se tacnosti i toga tice ali ovako za rad kazem), farbana Mr color bojama, nesto sam kao hteo jace prljanje pa standardno odustao da ne zabrljam pa eto, ovo je rezultat  :)














flanker

Vrlo pedantno. Jel mu je nos dekal?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

KuKLiNsKi

jako ljep butcher  :)  slobodno ga prljaj

mos


rodeo

Ognjene, vrlo si talentovan "farbar" ali imas problem sa sklapanjem, izgleda da je to faza izrade makete u kojoj najmanje uzivas.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Suhoj

Nos mu je malo dekal, malo farbanje.

Na sta konkretno mislis rodeo?

rodeo

Zazori izmedju krila i trupa, spoj polutki i spoj kabine.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

KuKLiNsKi


rodeo

Quote from: KuKLiNsKi on 17-09-2014, 12:22:07
nema ni ovaj pravi baš najbolji spoj kabine
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/dc/FW_190_F.jpg

Da li maketa predstavlja restauriran muzejski primerak ili ratnu masinu?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Suhoj

Za krila i kabinu kritika je na mestu, krila nisam hteo da gitujem na spoju jer bi napravio haos i izgubio dosta detalja smirglajuci posto je stepenik a ne rupa na prelazu...
Sto se polutki tice ne vidim gde si video gresku jer je ni sam ne vidim  :D
Ako mislis na ovu linijicu iza kabine to je rupa za onu sinu na kojoj se krece kabina kad se otvara ili sta vec, nije spoj.

Milutin

Lepo,lepo  :super nos mi se mnogo svidja  ;) Pozdrav

medico

cenim da će i ovaj završiti u kolekciji nekog osrednje imućnog maketara-kolekcionara ?  :zvizduc
kako bilo , vrlo lepo ! Ne znam da li je do makete ili do tebe moguće da si šmirglanjem poprilično zaravnio gorni deo trupa od kokpita do repa  ??? Baš se primećuje na 1 i pretposlednjoj fotografiji.

Suhoj

Do makete je cini mi se, bas nisam imao mnogo posla oko gitovanja i smirglanja , lepo se uklapa sve...
Evo jednog Hasegawinog F-8, isto dosta pljosnato deluje taj zadnji deo
http://albums.modelbrouwers.nl/coppermine/albums/userpics/11900/DSC_3756.jpg


FLY BY WIRE

Iako nisam strucnjak za WWll meni je odlican  :super ,jako lepo uradjena maketa i uzivao sam gledajuci slike