Vietnam part 4- Fujimi A-4E VMA-311 Tomcats, 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Nastavljam da davim sa Vijetnamom. Ovaj put nije F-4, vec avion koji je tokom veceg dela karijere potpuno nepravedno bio u senci pomenutog F-4. Radi se o jednom od meni najdrazih aviona, malom jurisniku A-4, avionu ciji su piloti u brojnim ratovima leteli tamo gde drugi nisu smeli ili nisu hteli. Maketa je Fujimi, takodje maketa koja mi je posebno draga, nije savrsena ali uvek uzivam radeci na njoj. Dekali su Wolfpak  za avion iz baze Chu Lai 1970. godine, boje akrilne Gunze, rezinsko sediste a bombe su visak od Italerijevog A-7.

Posto nisam iskopao sliku pravog WL22 WL18 je nesto najblize sto sam pronasao



Maketa













Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

barbarossa

Odlično je ispao, svaka čast, još malo da popraviš fotografiju samo  :super

Kad je Vijetnam nek je Vijetnam..

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

Jovac


zivorad



milan78

Odlican je scooter!!U 5 omiljenih mlaznjaka! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

djos & filip


Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

nenobl

prelijep rad! jako lijepo sklopljeno, farbano... sve po mjeri! samo i pojasni.. ove napadne ivice na krilima... bas se ovoliko spustaju?? na prve dvije fotografije i djeluju jako spustene!
kupio sa Airfixov 1/72 pa cu ga radim!

Btw, prije par sedmica, upoznao sa gospodina koji je letio na A-4 u vijetnamskom ratu! Glenn Anderson iz New Mexica! (radim na brodu pa mi je bio gost) i od prilike.. u pravu si, gdje je bilo gusto... njih su slali! tako bar on kaze! :) i dalje smo u kontaktu pa ce mi za ovaj Airfix on biti insipiracija!

Tomcat

Fujimi daje takva krila, pa sam tako I radio  ;) Airfix daje B verziju, nisam siguran da li je B leteo u Vijetnamu, u Osprey knjizi skoro dai nema B, samo C,E I F
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...