SU-100 Zvezda, 1:35

Previous topic - Next topic

T34

Evo još jedne stare ruske dame - koja zaslužuje da je napravim kako spada jednom kad je se opet dočepam...
Ova je maketa bila bez washa, drybrusha, chipping nisam ni stavljao, mat je umjesto polumat, al eto, malo sam je prepravio dovoljno da bar bez srama stoji meni na polici, a evo i Vama na uvid...






Boki

  Ovo izgleda fenomenalno. Svaka čast, majstore.
Planiraš li da otvoriš neku školu za maketarenje oklopa :D ?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

milanco

Ovo razbija svaka ti cast majstore :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

medico

drushkane odlicno si ga uradio !

na poslednjoj fotogafiji zadnji poklopac motora onaj sa mrezom ima efekat izguljene boje posto nisi radio chipping kako si ga izveo drybrushom ?

T34

Ne glumatam lažnu skromnost - ovo je nekako sklepano/skrpano da na nešto liči -  inače npr. oštećene blatobrane sam davno pročitao kako raditi od Medica (na OMF-u), mislim da je bronirovaniy avtomobil ;) 20 bio u pitanju?
Nego - na mom IS-2m je efekat bolji to što pitaš - obojam airbrushem u crno, drybrusham svjetlijim tonom osnovne boje, nanesem mjestimice wash Burnt Sienna ( čak obična tempera jer ovo obično bude jedan od zadnjih radova na maketi ) te opet mjestimice drybrush s bojom hrđe (ima ona revellova ne znam broj "stara" hrđa te MM "nova" tj zagasita narančasta i to je to...Tako radim i auspuhe, ali njih obično deformiram pažljivo plamenom i izbušim iglicom, višak plastike skinem brus papirom...
I zaista se smatram prosječnim maketarom, nikakav poseban alat nemam, samo malo mašte...
Sve će ovo biti bolje na BT-5 koji će skoro pred vas, a onda odoh malo na Ruse u 1:72 :D

T34

Joj nisam shvatio taj rub - HA HA crna boja štapićem za uši :D htio sam da bude "prljavština" a danas slučajno izgleda kao chipping - daavno je to bilo!
Ali ja tu i danas koristim tehnikicu - štapić za uši u boju, malo o papir i ispadnu čisto fini nijansirani efekti - ovisi o boji kako za šta...

Sandman

josh jedan tenkic koji izgleda kao pravi da je ushao na tvoju policu kroz "umanjivach"....  :o

nema veze shto je matiran, ali ovo izgleda kao pravo!!  :o

posebno mi se svidja isprljani far, oznake skroz utopljene u prljavi izgled tela, i zaista kao da su nafarbani, a auspusi i prljavshtina koja se sliva niz zadnji deo tela izgledaju mnogo mocno!

bravo... nadam se da ce shto pre taj BT-5, a onda da se malo pridruzish i nama "mikroskalicharima"....  ;) :D

T34

Hvala! Da, i ja jedva čekam "povratak" u 1:72, eto dolazi lito, more, vrućine - pa malo opuštanja uz malo mjerilo je taman!
Stigao mi paket al ja proslijedio prijatelju ;) al za par dana su opet tu - IS-2, T-34/76, ISU-152, Tiger, Panther, JagdTiger...Ruse čeka detaljiranje i pokoja modifikacija, a ove druge >:D reda radi...Kad nabavim T-34/85 Revellov opet (onaj moj stari je "nula") taj će dobiti pažnju kakvu zaslužuje :D
Iskreno, više volim 1:72...Imam nekoliko kultnih vozila u 1:35 ( Stuarte A1 i A3, Crusadera, IS3 ) i ne mislim nabavljati još mnogo toga, bar zasad...

Srdjan

Koliko ovo mocno izgleda kada ih slozis ovako jednog pored drugog, a iskreno ne zna se koji je bolji. Bas bih voleo da vidim jednu sliku na kojoj su svi tvoji tenkovi jedan pored drugog kao na stajanci. Ako je izvodljivo, MOLIM TE uradi jednu meni za dusu.  :)

Svaka ti cast majstore, najbolji si.  ;)


T34

#9
Hvala, mislim da nisam :-[ i nemam namjeru ni biti - uživanje prije svega!
Evo ti i dvije za dušu :D




Momcha

Nema sta,lepi radovi samo steta sto nema nekog Shvabe ;D ipak su oni bili
najspecificniji

Srdjan

 :o  :o   :o  :o Coveceeeeee... raj za oci... Hvala za fotke. Stvarno su prelepi... mogu ti reci da si mi ulio zelju i volju da zavrsim svog panzera i nabavim jos oklopa  ;)

Momcha je dobro primetio... zasto ne radis svabe? Panzer, tigar, stug... bi ovde upotpunili sliku  :D Razmisli o tome...  ;)

Dada

auuuuuuuuuuuu... no coment ::) ::) ::) ::) ::) ::)

Goran

Lijepu konjicu si sastavio. Svaka čast, dosta inspiracija čovjek dobije gledajući tvoje makete.

milanco

Lele bate svaka cast ovo se retko vidja  :o :o :o :o :o sve saveznici 8) Bravom jos jednom 0:)  :o :o :o :o :o :o :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju