HS 129

Previous topic - Next topic

ypow

Zdravo svima,
evo jos hs 129 u radu, Italeri 1/72.
Kompletno sam omasio kamuflaznu nijansu(ovu zelenu svetliju),
koristio sam Vallejo boje, odnos RLM 70-RLM 71 mi se ne dopada kod Valleja, jedva se razlikuju, pa
sam muljao nesto tu svetliju...
Ili cu da izmaskiram ponovo ili cu da nesto muljam u postshadingu(ako neko ima savet kako resiti
ovakvu situaciju pomoc dobrodosla). Kokpit ne pokazujem jer me sramota posle razgledanja kokpita
kod kolege Janjica, od dorada sitnice: zice na stajnim trapovima, malo rivetiranja(nos i par panela
na krilima) i usecanje karakteristicnih krivuljavih panela na nosu(video na 1/48)...ako ne resim problem
sa bojama mozda cu prepraviti u onu belu zimsku kamuflazu.











anki

Ne smulja ga dobro. Suvise si u senf otisao. A jesi li probao te original Valejo kakve su nakon lakiranja? Ovo ces morati da prefarbas po meni. Samo udri odozgo bez Muskula.

Skyrider

Maskiraj preko i udri drugu boju. Bas sam pre neki dan imao isti problem sa splinter shemom. Maskiras, ofarbas i kraj  8) Bar je splinter pa ne moras da se cimas oko kamufliranja mnogo ;) pozz Sky

Janjic

E baš mi je drago da imamo još jednog Hs 129  :super
Ja bi ovo ponovo maskirao i farbao. Ovi paneli i riveti su za svaku pohvalu  :super. Mislim da su ti felge crne boje a propeleri bi trebali ići u RLM 70. Ako jesu izvini, jer mi se na slici čini da su crni? Nadam se da te upasavanje dijelova gdje se nalaze motori sa krilima neće zezati. Mene jesu malo, ali može se ispraviti ;)
Ma kakva sramota, trebao si nam pokazati slike kokpita! Kao da je moje nešto posebno, par žica i malo trake i udri  :deadhorse

Pozdrav drug i kači slike da uživamo  ;) :)
凸(¬‿¬)凸

ypow

Hvala na podrsci i savetima!
Kolega Janjic, u pravu si, propelere sam ofarbao u crno, mahinalno...jel si siguran za
boju felni?

Kerber

Lepo ofarbano ,steta pogresne nijanse...mozes da popravis ili prefarbavanjem ove kaki-zelene ili ceo u zimsku kamuflazu...a bilo ih je...
Felne idu u crno a elise u RLM70. Ostalo je bas dobro.

Janjic

Pa neću da tvrdim ali prilično sam siguran za crnu boju na felgama  ;D
Ono što sa ja izrovio na netu, upućuje na to da su bile crne. Ti ako misliš da su bile plave, ostavi ih ovako  :)

Pozdrav drug  :cheers
凸(¬‿¬)凸

Warhawk

Quote from: ypow on 25-10-2014, 19:18:22
odnos RLM 70-RLM 71 mi se ne dopada kod Valleja, jedva se razlikuju, pa
sam muljao nesto tu svetliju...

Kontrast izmedju RL 70 i 71 i treba da bude mali. Na većini fotki baš moraš da se pomučiš da bi našao granice ako nemaš fabrički šablon bojenja.
Zbog toga sada za bar 30% letelica u toj šemi postoje diskusije dal' su radjeni u obe ili samo jednoj od tih boja (i kojoj ako je bila samo jedna). Ovo naročito važi za te jurišnike sa Istočnog fronta (Ju87D/G, Hs129)

Ta RLM 71 koju si zamešao je mnogo svetla i ima previše žute. Ona bi trebalo samo da je za nijansu svetlija i "žuća" od RLM70

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Dragan

#8
Metalne elise na nemackim aviona iz Drugog rata uvek su bile RLM 70, a drvene RLM 71, sem zadnjih meseci rata kada su drvene elise VS9 i VS111 mogle biti i sivo plave (Blue-Grau, bez RLM oznake).
Spineri su fabricki bili RLM 70. Kasnije su u jedinici mogli biti prefabani u boju ratista, eskadrile, puka... (naravno, izuzetak su oni spineri na Meserima koji su imali jednu trecinu belo).
Felne su uvek bile crne.
Prema jednom engleskom autoru, svi nemacki avioni sa pocetka rata uvek su imali splinter semu 70/71. Problem je u crno-belom filmu - odredjena vrsta filma (ortohromatski, panhromatski, monohromatski... ne drzite me za rec) ne razlikuje ove dve boje tako da one na crnobelim fotografijama izgledaju kao da je avion odozgo jednobojno ofarban.
Slazem se da ovi skenirani uzorci nisu neki reper, ali bolje ista nego nista.