Haubica M-84 NORA 152mm 1/35

Previous topic - Next topic

Ziggy

Pozdrav drugari maketari. Napolju zahladilo, ja kuci, vremena se ima, pa da malo obnovimo gradivo i vratimo se hobiju :-) . Dakle radovi u toku na Haubici NORA - 152mm, konverzija od makete Trumpeter D-20, 260 delova, neki ne veci od 2mm + eceraj, cevka MADE BY SLOBO (BL)  na osnovu mojih istrazivanja, merenja i proracuna :-). Haubica nece biti 100% identicna zbog tehnickih nedostataka makete i sl, jer se NORA otprilike 30-40% razlikuje od ruske D-20 iako je nastala njenom modifikacijom ali cemo da ispravimo sto se moze ispraviti i koliko toliko pribliziti NORI. Casti mi je da budem prvi koji se upustio u ovu konverziju i nadam se da cu stici da je zavrsim do kupa i da je vidite uzivo. Sve kritike i savjeti dobro dosli.



















Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

Ziggy

Nazalost, nisam stigao da zavrsim ovaj projekat jer nakon detaljnijeg istrazivanja i pormatranja nasih haubica, shvatio sam da su samo konceptualno nastale od Ruskih D-20 ali se i te kako razlikuju po fizickom izgledu. Zato sam odlucio da krenem u scratchbuild, masakriranje i detaljisanje makete da dobijem sto vjerniju M84 Noru. Sklapanje je zavrseno i udaren prajmer, mozda jos uradim neka ozicenja i sl ali 95% to je to.
Evo malo fotki kako trenutno izgleda. Svi predlozi, ideje, kritike, dobro dosli.  :cheers














Mercenaries never die, they just go to hell to regroup!

kapetan