Focke Wulf "Flitzer" (Revell-1/72)

Previous topic - Next topic

Skyrider

Achtung, Achtung !  ;D
Da ne pricam mnogo o avionu, radi se o Luftwaffe 46'- mein lieblings ;) Nikad nije poleteo, ali je stigao do drvenog modela u pravoj velicini. Po dizajnu opasno podseca na britanskog DH. Vampire, pa sada mozemo da se sporimo ko je od koga krao ideje. Steta sto nikada nije otkriveno kakav bi lovac eventualno bio...
Maketa.. Pa, radio sam i bolje i gore, neki prosek.. I ova maketa ima svoju pricu. Prvi put, Flitzer je uradjen na samom pocetku karijere, pa je u skladu sa svim tadasnim radovima izgledao ...da.



Onda sam ga bacio u Mr.Musculo, i spasao sta se spasti moglo.



Uz veliku pomoc prijatelja, @Mikoyan29-a  :bravo !, koji mi je nesebicno nabavio komplet dekale, stajni trap i jos ponesto uspeo sam da ga posle Mr.Muscula ponovo sklopim, tako da je ovo prakticno, kombiacija dva Flitzera ;) Problema sa sklapanjem je bilo, ali sve je koliko-toliko sredjeno, a ovaj avion ima najgluplji stajni trap koji sam ja video- nemoguc za sklapanje! Bitno je napomenuti da je ovo prva moja maketa odradjena Air brushem :) Planirao sam drugu shemu, ali nije mi se dalo. Morao sam preko braon da prskam zelenu, tako da je kamuflaza, manje-vise ostala ista kao i pre restauracije. Farbano, dakle, brushem, uljanim humbrolkama, uradjen wash tempera+voda, prontirano i matirano humbrolovim lakom. U svakom slucaju, tromesecni rad nije bio uzalud :)




Dejan68

Ispade lepa maketa.  :bravo
Isplatio se sav trud. Za skidanje airbrush "mraka" vise nego dobro. :super
A sad konacno onaj Albatros da dodje na red. :cheers