P-51D Tamiya 1/32

Previous topic - Next topic

viper

Obzirom da se predstavljam na forum sa maketama koje sam nedavno radio, postavljam i ove dvije meni izuzetno drage. Njih sam za razliku od ovih već postavljenih radio prvu krajem 2011, a drugu početkom 2013.god.
Kao što je poznato krila na pravom mustanga su zagitovana i ofarbana srebrenim lakom. Meni je  bilo žao uništiti na taj način izuzetno lijepo urezana krila i brojne zakivice, pa sam ostavio onako kako je došlo na maketi.
Obje makete   su prvo ofarabane alcladovom crnom sjajnom bojom, a onda prva maketa samo aluminijum alcladom, a druga sa tri nijanse alclada.
Krila oba model su farbana srebrenim sprejom  za felege Dupli color, naravno isto preko crne sjajne alkladove boje.
Prva je na karaju lakirana prontom,  dok druga nije osim oznaka koje su matirane razrijeđenim revelovim mat lakom (kistom).

Kod prvog su poklopci motora,  svi osim donjeg,  zalijepljeni.
Pojasevi su Eduardovi i HGW. Kod drugog je urađeno ožičenje motora i kućišta točkova.
Decali su Kits World.
Na slikama su oba oaviona zaprljana , ali želio sam da izgledaju čisti i sjani pa  su tako i urađeni.



P51D Mustang 357 FG 363 FS
P51D-10NA Lt Matthew S Martin 44-14722 G4-N "Temptation"









P51D-10NA Mustang 357 FG 363 FS
Allen K Abner 44-14519 B6-R "Daisy Mae"

Tok izrade ove makete  kao i većine drugih koje sam nedavno se nalazi na ovom linku iili na vejled  maketarskom forumu

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=24096&postdays=0&postorder=asc&start=0













Jovac