Heller 1/24 wrc peugeot 206 '03

Previous topic - Next topic

zamlatuljko

Dobio sam za rodjendan malog lava ako je 205 t16 bio bomba na tockovima ovo je kapisla :) maketa je lepo smisljena ali ima mnogo nedostataka skoljku sam smirglao ko blesav na nekim mestima sam isao sa granulacijom smirgle 200  :headbang, neki detalji su uzasni i ono najvece razocarenje nema motor! :o kokpit sa detaljima da kazem moze da se prodje sve ostalo siromasno, ono sto sam primetio prilikom rada je da se dekali raspadaju jel neko zna kako bih mogao to da sprecim?


zamorano

Najlepši auto ikad :)... Znači, maketa nije nešto?

Ako si već skinuo dekale sa papira, onda je jedini savet da budeš pažljiv :)... Ako nisi, možda bi pomoglo da ih preprskaš nekim lakom da ih malo ojača - kažu da se Model Master nitro sjajni lak (gloss lacquer) koristi kao film za njihov dekal papir, tako da bi to možda imalo smisla... Samo vrlo vrlo pažljivo pošto je nitro agresivan sam po sebi, da bude skoro suv (ja to zovem dry-airbrushing :)).

Za dugačke dekale se isplati da ih isečeš na neki lukav način tako da lakše mogu da se kontrolišu - u stvari, preduprediš njihovo kidanje (ako je to ono što se dešava) tako što ih iskidaš ti sam kako ti odgovara i a da možeš posle da ih spojiš. I kad ih mrdaš po maketi uvek da bude sve mokro.

Pozdrav!

zamlatuljko

pa onako je maketa , najveci minus je sto nema motora...a stop svetla se ne farbaju vec se lepi dekal u kombinaciji crveno belo??? to mi je naprimer suludo..

ako videcu nekako da se snadjem za dekale..to sam otkrio kad sam lepio pojase za vezivanje jedan krak se raspao cim sam ga dodirnuo....kako budem napredovao postavljacu slike pa ces videti kako to sve izgleda...

sto se tice velikih dekala ja sam uhvatio jedan stos : stavim u vodu dekal i cekam da otpusti ali vrlo malo sa kartoncica i onda uzmem ceo karton navucem dekal na jednu stranu da vidi 3-4mm zakacim za mesto gde pocinje lokacija dekala i polako izvlacim kartoncic a dekal se lepi za maketu i onda ga pokvasim sa dekal softnerom i pomeram fino u pravcsu gde treba...to je moja metoda

zamlatuljko

#3
evo pribavio sam neki fotoaparat pa sam slikao rad odnosno ono sto sam do sad uradio, skoljka dva puta ofarbana osnovnom pa jednom sa zavrsnom ostaje mi jos jednom ili dva puta pa lak...




kokpit

sedista


skoljka




gume


airsuba

potražio sam baš prošle nedelje kako izgleda u kutiji pa vidim da jeste maketa sa malo delova, podseća na dajkast modele - naočigledno je i namenjena fanovima Pežoa za brzu gradnju po povoljnoj ceni!
Slično japanskim i američkim maketama "običnih" automobila...

Ovakav sklopljeni Pežo dobro izgleda na kraju, tako da će biti atraktivan dodatak u kolekciji!

Ako su original dekali od Helera onda nije čudno što su slabijeg kvaliteta, naročito ti veliki. Jedino što si mogao da radiš neku svoju izmišljenu trkačku šemu i da iskoristiš samo manje nalepnice :-)

KuKLiNsKi

hahaha, kako se smije frajer na slici od ispred...  :lol  najjača fotka ikad!

zamlatuljko

evo skoljka je skoro gotova , kao sto sam rekao na pocetku dekali su bili smrt za raditi...













zamlatuljko

evo jos malog napretka detalji su u pitanju retrovizori , farovi i stopaljke pozadi i mala proba sa spojlerom sa ferarija kako cuci pezou :lol





hibrid

branko1988

pozdrav druzeee. ja sam narucio ovu maketu pre neki dan. vidim da nisi bas mnogo zadovoljan pa ako bi mogo da mi kazes na sta da obratim paznju!! hvala unapred! poz

zamlatuljko

kalup makete je los bice mnogo smirlanja, dekali su kao karton debeli i pucaju kao ledenica pazi to ce te izludeti.
ima dosta da se radi oko geometrije tockova posto kad namontiras svaki ima svoju politiku ...

branko1988

 :doh primetih da je dosta los odlivak.... osmirglan je ceo i sve ivice grube osmirglane i sredjene! i otiso na prajmerovanje i farbanje u komoru za kola :) pa da majstori to ofarbaju profesionalno i da poradim na enterijeru malo vise. do tockova jos nisam stigo :((( daleko je to jos! uploudovacu slike cim stigne sa farbanja! hvala ti na savetu, i razmilsli koju sledecu mozes da preporucis :) pozdrav druze

zamlatuljko

od helera ni jednu....revel, hasegava i tamija....

branko1988

evo kolega kako sam ja poceo da ga radim. negde na pola puta sam