Zvezda L 4500 R maultier 1/35

Previous topic - Next topic

pokemoni

Ovo mi je prva maketa jos nisam ovladao tehnikama farbanja.Uskoro cu poceti sa nabavljanjem boja
i ostalih potrebstina pa cu verovatno i ofarbati maketu.






guster

Sto "verovatno" kako da ostavis neofarbanu  :o.
Samo si neke delove trebao ofarbati pre sklapanja, sad nece ici.
Nema veze, na greskama se uci, samo si trebao izabrati nesto jeftinije  :).

Aleksa

U potpunosti se slažem sa gušterom oko farbanja. Inače ostalo mi se sviđa kako si uradio. Moja prva maketa je u odnosu na tu tvoju bruka. :D

zaki

Lepo si ti ovo sastavio, jedina sugestija je da skineš onaj Mercedesov znak na čepu hladnjaka, em je previše velik, em ne pripada ovom tipu mercedesa već verziji točkaša. Inače prelepa maketa, vredi svake pare.
Što se tiče farbanja na YouTube imaš dosta materijala gde ljudi prvo sastave kompletnu maketu pa tek kasnije farbaju, meni su omiljeni oni japanski likovi.
:)

milan78

Sastavio si ga odlicno!!!E sad rodices mecku da ovo ofarbas...ako ga budes farbao. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

pokemoni

Znak cu skinuti hvala na sugestiji,maketa mi je lepa i bez farbanja jer to nisam do sada radio a i ne zanam da li cu to umeti.Zahvaljujem se dusku sa foruma koji mi je pomogao u nabavci maketa tako da se nadam da cu dosta stvari nauciti od njega i da ce mi pomoci oko izbora materijala i boja koje su mi potrebne za druge makete koje posedujem a nisam krenuo u sklapanje.Maketu sam mislio da ofarbam jednobojno u neku svetlo braon boju i ceradu u neku malo tamniju.

milanco

Pedantno sastavljeno svaka čast. Što se tiče nabavke boje imaš sastavnice i ne brini brigu. Ako ti treba neka pomoć javi se na PM u vezi startnih boja.
Sledeću maketu obavezno od početka počni da farbaš pa ćeš tek onda znati da li umeš da farbaš ili ne ;D
samo nepred i opušteno ovo radiš za svoju dušu ;)
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

pekar

Ček ček samo polako ! Ako si uradio Topolja pa nisi ofarbao sad i ovo onda imaš problem prijatelju moj. Neće to tako rođače.Srljaš u pogršnom pravcu.Ućiće ti u naviku i onda......
IL-76

flanker

Sve može da se ofarba air-brushem, a kasnije detalje da dovrši četkicom. Možda jedino kabina predstavlja problem zbog prozirne plastike, ali i tu pažljivo sa četkicom i sve će biti ok.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

guster

Prijatelju, on je kabinu zatvorio, a nije ofarbao iznutra(usput ima i neofarbanog vozaca unutra), ne znam kako to sada da popravi, nema tog airbrusha ili dovoljno tanke cetkice  :headbang
Doduse, svasta ljudi uspevaju sto smo mislili da nije moguce, ali ja bih bas bio iznenadjen  :D

zaki

Ustvari najbolje je da ga ovakovog ostavš kao podsećanje na tvoje maketarske početke. Samo nemoj da da krećeš sa Faunom dok se malo ne izvežbaš na nekim jeftinijim maketama.
:cheers