Junkers Ju87-B, Airfix 1/48

Previous topic - Next topic

Aleksa

Zdravo svima,

evo, da i ja predstavim svoj rad.

Nastavak sledeće godine... A do tad, svima srećna Nova godina i mnogo lepih maketa!  :super

Warhawk

Super ti je ispalo pletenje na sedištu. Možeš pojaseve nekom drugom bojom da obobjiš, čisto da bi bili uočljiviji.
A ispomerane repne površine uvek daju neki "tek sleteo" šmek maketi  ;)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Aleksa

#2
Vraćam se poslu nakon kraće pause. Polutke trupa sam sklopio "na suvo" I tek sad vidim da sa gornje strane postoji velika rupa.
Kad se pritisnu polutke stvori se stepenik.  :headbang  :deadhorse

Sad nemam pojma šta bi mogao da uradim da bi eliminisao toliku rupu I stepenik, pa ako oneko zna kako da rešim ovaj problem molio bih ga da mi kaže šta treba da uradim.
Hvala unapred.  :cheers

Kerber

Zalepi nekoliko komadica plastike ipod i duz ruba jedne polutke kao podmetace...kad spojis obe polutke, i deo koji ide pod drugu polu, namazes lepkom, pa ako je to dobro zalepljeno, dace ili mali "stepenik" koji moze da se doradi/obradi, a ja bih pokusao da nizi rub polutke malo zagrejem toplom vodom, pa da malo to izvijem ....uz ove podmetace sa pocetka topika, trebalo bi da bude sasvim ok.
Ja uvek stavljam te podmetace, kad god radim maketu sa duzim delovima trupa....po,aze em da se cvrsto zalepi em eliminise te male razlike u visini, nastale najverovatnije brzim vadjenjem iz kalupa, ili su kalupi malo "otisli"...

Aleksa

Hvala Kerber. Sigurno ću probati nešto od ovoga.
Uskoro javljam rezultate.  :caooo

matilda

Sunce zarko, kakav pozitiv!?
bas kako kerber rece, ili da pobmetnes tako ili da u tu polutku zalepis deo rama , koji bu drzao bve ivice na zeljenom odstojanju.
kokpit je malo "over scale" , ali ne diraj, dobro je sad, vidi se dosta truda oko te cepanice.
samo napred.

Stevan

Aleksa

Evo opet ja. ;D
Quote from: matilda on 19-01-2015, 20:07:24
dobro je sad, vidi se dosta truda oko te cepanice.
samo napred.
Hvala Stevane na rečima podrške.  ;D

Poslušao sam savet Kerbera I Stevana I u trup sam ubacio 2 komada stirena I stepenik je skoro potpuno eliminisan.  :super


Na levom krilu postoji jedno reljefno udubljenje koje sam primetio dok sam sklapao krila. Nisam uspeo da pronađem ni jednu sliku krila, pa ne znam da li ta "rupa" uopšte postoji. A ako ne postoji, kako da je popunim? Evo I slike:


Možda sam malo preterao sa pitanjima, ali da li je moguće napraviti reflector na ovom krilu? Video sam jedan tutorijal na nekom stranom forumu, ali sam izgubio link, pa ako neko ima neki link bio bih mu zahvalan.


Pozdrav svima I hvala unapred na pomoći.  :caooo

Kerber

 :cheers
ovo ulegnuce ako ga nema na stvarnom avionu, a nesto nisam bas za Stuke edukovan, eliminises komadom rama, lepo izdeljes "u kontru" parce, zalepis i eventualno kasnije popunis pukotine gitom, moze i super lepkom, ako nisu mnogo siroke...par poteza smirglice ili turpijice i gotovo...
a za reflektor....2 nacina imas...ili od komada providnog sprua da to izdeljes i zabusis rupicu sa zadnje strane, kanes cackalicom srebrnu i to je to, ili da od opet komada sprua izdeljes reflektor, ofarbas to i zalepis na mesto, a na drugom krilu, na istom mestu, prevuces parce zagrejanog celuloida i dobijes "staklo"...odseces i zalepis...pronto/lak prvo i lepis cijano lepkom....

zamorano

Pazi samo kada stružeš da ne ostružeš i te zakivke, zalepi parče maskirne trake ili selotejpa oko dela koji šmirglaš da ne budu na direktnom udaru.

Evo jedna moguća ideja za svetla, ugreješ providnu plastiku da omekša pa je ubodeš u ležište i onda dobije precizan oblik. Posle moraš da sečeš/turpijaš/šmirglaš/poliraš, jeste pipav posao ali rezultat bude dosta dobar.

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,6449.msg72641.html#msg72641

Pozdrav!