Revell 1/72 AH-1W Super Cobra

Previous topic - Next topic

zolle

Evo jedan izlet medju helice od mene. Maketa poznata, rekao bih solidna, izlivena u pozitivu, maltene bez kokpita i sa pogresno odlivenim Hellfire raketama  :super doticne su date nekako siljate, a ne bi trebalo da budu. Sklapanje proslo ok, dobar deo panela sam preurezao sto je lavovski posao s obzirom da je plastika nekako mekana, gnjecava sto bi rekli ... dekali iz kutije, farban cetkicom, boja dobijena mesanjem revell 314 i 88, lakiran revell mat lakom. Moglo je ovo i bolje da ispadne, nekako mi se zurilo da ga zavrsim, pa je i rezultat takav, ali sam ipak zadovoljan  :super Doradjivao sam kokpit u nameri da ga ostavim otvoren, ali staklic je debeo kao djon, pa sam od otvaranja odustao, kolko se radova u kokpitu vidi, procenite sami  :super







Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Nisam bas poznavalac helikoptera ali fino deluje, jel i ovo Desert Storm?
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Quote from: Tomcat on 17-01-2015, 22:16:30
Nisam bas poznavalac helikoptera ali fino deluje, jel i ovo Desert Storm?

Jeste Desert storm, negde na pocetku, tamo su stigli u onoj trobojnoj semi, pa su ih prefarbali u ovu neku pustinjsku boju posto se, jelte, onako sareni nisu bas uklapali u ambijent  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

barbarossa

standardno Zoki, vrlo lepa i zanimljiva maketa, nekad sam je radio pa znam za te probleme koje si naveo, samo je moja bila iz italerijeve kutije. Svidja mi se boja koju si dobio mesanjem, a i super mu leze dekali, meni se svidja

flanker

Lep je. Maketa je prepak Italerija čini mi se. Što se tiče Hellfire raketa možda da se urade od providnog rama sa krilcima sa original raketa ili i ona da se naprave. Ili samo vrh raketa od providnog rama.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Jovac


Milutin