Italeri 1/72 Kfir C2

Previous topic - Next topic

zolle

Iskoristio lose vreme i godisnji odmor da malo opustim mozak   :zvizduc Maketa radjena direktno iz kutije, bez dorada osim naoruzanja i dopunskih tankova. Farbano cetkicom, dekali iz kutije ... Zaboravio sam da napravim rucice za katapultiranje na sedistu, a i ova zelena mi je malo tamnija nego sto treba, ali ajde ... maketa je za policu, pa nije strasno, mada cini mi se da su izraelci ranije i koristili tu tamniju zelenu, pa iz tog ugla moze da se kaze da je ok   :zvizduc






Slikano telefonom, pa su fotke malo losije, sorry  :zvizduc Pozdrav !
Dokon mozak, djavolja igracka !

milan78

#1
Osim sto nije c7 vec c2 sve je jako jako dobro.Sediste koje pominjes sa potezacima katapulta sa gornje strane idu za C2  cini mi se mb mk6.Zelena ide tamnija na c2, ona bleda kao na f-16 IDF je na c7 odnosno na one sa sredine 80tih i 90tih.Inace pohvalio bi rad jer je ovo u rangu najgorih cepanica od maketa,sama plastika!!!! :cheers P.S jesi li mu produbljivao panele ili si wash radio nekom drugom tehnikom nego obicno sto radis?
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

A, najzad I Kfir da zavrsis  ;) Lepo, a lozio bih se sa svim prethodno recenim. Sve u svemu, lep je ispao  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

maestro

odlicno izgleda !
ja mog nikako da zavrsim... cusnuo sam ga u kutiju, samo da ga ne gledam vise  :)

zolle

Eh, evo promenih u nazivu topic-a, mesto C7 stavih C2  :zvizduc
Dokon mozak, djavolja igracka !

Goran A.

Nije trebalo da menjaš naziv, oznake i #534 su za C.7, kamuflažna šema koju si uradio je za istu varijantu bez obzira na zelenu.

Problem sa maketom/kutijom je što izuzev sedišta nema spoljne karakteristike ni za C.7, ni za C.2. Nekako je ogoljen pa može da se tumači i ovako ili onako.

Dosta smo pisali o ovoj italerijevoj maketi i sta je potrebno minimalno uraditi da bi se od ponuđenog dobio koliko toliko pristojan Kfir a ne treba mnogo. Šteta je što nema prakse da se ponekad pretrese arhiva "Kutka". 

Goran A.

Inače, lepo izgleda, lepo ofarbano i sastavljeno.

barbarossa

ohooo Zoki, svaka cast, svidja mi se kombinacija naoruzanja, a i boje su dobre, jedva cekam da ga vidim uzivo

milan78

#8
Osim evid.broja u kutiji i jeste c2.Precesljao sam dosta Kfir dok sam ga pravio.Ovakav,kakav je Zolle uradio(jos jednom svaka cast)prolazi glat kao c2.Dakle ima tu sitnica koje cine c7 kao takvog.Senzorcici,usisnici neki mini,pave penny,ako zelis da montiras grifin lgb,nosaci....
Instagram-Peacockscaleworx

zolle

Hvala svima na paznji  :super ostaje C2, mislim da nema gore stvari nego dodavati delove na gotovu maketu  :super Planiram jos jednog, ali taj ce biti C7, sa pave penny uredjajem, LGB  i Python raketlama  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

kapetan

You are master of brush! :super

zolle

Quote from: kapetan on 03-02-2015, 16:51:27
You are master of brush! :super

Hvala, trudim se, mada se ponekad ruke tresu, pa nece ... dok ne sutnem ljutu  :zvizduc :zvizduc
Dokon mozak, djavolja igracka !

matilda

Dobro je, s obzirom kakva je maketa...
c 2 ili c 7 hmmm...
svi kfirovi kojima je evidencijski broj pocinjao sa brojem 5 su c 7.
boje koje si koristio , koliko ja vidim su priblizno jos i dobre za rani c 2 ali je raspored kamuflaznih fleka bio kao nna mirage lll.
uglavnom su c 2 bili sivi u dve nijanse, a na samom kraju svoje sluzbe su dobijali i kamuflazu kao c 7, sto je u osnovi kamuflaza koju si i ti kao i ja na mom kfiru radio ali smo obojca stavili tu nesretnu zelenu koja ide na raniji tip kamuflaze a trebala bi ona svetlija kao na f 16.
boje koje si ti koristo su jos i ok ako izuzmemo to sto si slusao sastavnicu pa pobrkao zelene.
cini mi se sa slika da je ova doja peska nesto vise na oker, cini mi se da treba da bude malo bledja.
sve u svemu, odlicno za policu, a i lepo izgleda sa uvucenim trapovima, pilotom i bombama.

stevan

Kerber

Fino.
Deluje opako ovako u "letnom stanju".