Trumpeter D-30 1:35

Previous topic - Next topic

marshal.luka

Maketu sam započeo pre nekog vremena ali nisam kačio slike. Sklapanje je blizu kraja. Maketa je vrlo lepa za rad, kvalitetno izrađena. U odnosu na onu abominaciju koju je proizveo Skif, ovo je stvarno nešto što izgleda kao D-30. Može se reći da je svaki šraf tu i na mestu. Nisam se skroz držao sastavnice jer radim našu haubicu koja je bila izložena u jednoj kasarni (molim da mi neko kaže o kojoj kasarni i jedinici se radi ako je moguće provaliti). Imao sam sreće da sam našao tačno onu haubicu koja nije D-30J, znači da je ruska verzija i da ne moram da se mučim sa konverzijama itd. Tu i tamo ću neke detalje još ošmirglati/doterati i završiti sklapanje, onda sledi bojenje i ostala zabava. Maketu preporučujem svim ljubiteljima ove haubice!










Aki

Лепо напредује, пратим.
Јел је радиш баш као на слици или?

marshal.luka

Quote from: Aki on 25-02-2015, 12:51:13
Лепо напредује, пратим.
Јел је радиш баш као на слици или?

Da, biće baš ovaj primerak, pokušaću da izgleda što približnije.

iguanac

Jel ovo Pozarevac, kasarna Veljko Dugosevic?
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

marshal.luka

Quote from: iguanac on 25-02-2015, 15:12:49
Jel ovo Pozarevac, kasarna Veljko Dugosevic?

Sad sam proverio na Guglu, jeste! Hvala na informaciji.

marshal.luka

Danas sam lepio neke foto-ecovane delove koji su presitni da bi se slikali i počeo da sklapam...ono gde se ubacuje metak? Ne znam stručni naziv... Koliko sam video treba da je crveno, ali izlizano, na slikama po kojima radim se čak ni ne vidi to crveno, tako da će biti BAŠ čipovano. Nastavljam sa radovima polako. Pozdrav.


relja

Quote from: marshal.luka on 25-02-2015, 20:20:41
Danas sam lepio neke foto-ecovane delove koji su presitni da bi se slikali i počeo da sklapam...ono gde se ubacuje metak? Ne znam stručni naziv...

Zadnjak.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

marshal.luka

Quote from: relja on 25-02-2015, 21:12:17
Quote from: marshal.luka on 25-02-2015, 20:20:41
Danas sam lepio neke foto-ecovane delove koji su presitni da bi se slikali i počeo da sklapam...ono gde se ubacuje metak? Ne znam stručni naziv...

Zadnjak.

E to.

marshal.luka

Radovi se nastavljaju, bližim se kraju sastavljanja, polako ali sigurno. Malo sam se iznervirao što je ''zadnjak'' iz dva dela i sa dosta pin markova pa je morao onaj glatki deo da se šmirgla i gituje i to u vrlo uzanom prostoru... Evo i slika.






relja

Pa dobro, vodenom šmirglom umotanom u krug se to čas posla sredi.

Gde si našao maketu ove haubice?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

marshal.luka

Quote from: relja on 27-02-2015, 18:50:24
Pa dobro, vodenom šmirglom umotanom u krug se to čas posla sredi.

Gde si našao maketu ove haubice?

Papir kolor u Golsvortijevoj.

marshal.luka

Danas sam se malo bavio detaljima, top je fiksiran na bazu, dodata je hidraulika, sitni delovi su zalepljeni i felne za točkove su napravljene. Sledi još nekoliko delova da se sklopi, ofarbaću haubicu pre nego što stavim prednju zaštitnu ploču kako bih imao više prostora za ''manevrisanje''. Ujutro kupujem Revel 362 i zabava može da počne.  :)




rodeo

Podrzavam i pratim projekat  :caooo
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

boom.boom

Mislim da nisi dovoljno pažnje posvetio obradi delova po skidanju sa ramova a pre ugradnje/lepljenja :think!?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

marshal.luka

Quote from: boom.boom on 28-02-2015, 02:24:44
Mislim da nisi dovoljno pažnje posvetio obradi delova po skidanju sa ramova a pre ugradnje/lepljenja :think!?

Pa mislim da baš jesam, možda mi je nešto promaklo. Reci tačno gde se to vidi, da popravim.