Tamiya 1/20 Lotus 99t (Senna)

Previous topic - Next topic

Vuksha_Cage

Posle puno vremena, maketa skoro zavrsena, zapoceta 2011. godine, imao problema sa farbom koja je nagrizla samu maketu, pa ostavljena po strani dok se ne ohrabrim i ne naucim teorijski makar vise vestina :)
Zapoceta ponovo 27. marta :) veceras zavrsena, a ovo je otprilike kako su radovi tekli :)
Cilj je bio da se maketa spase, i da bude sto cistiji zavrsetak, mislim da sam u tome uspeo! :)

- Posle puno ciscenja, smirglanja, gitovanja, pa tako u loop nekoliko puta, dosao sam do faze da se stavi prajmer i boja:


- Kada se farba osusila:



- Doslo se na red na dekale:


NASTAVAK CIM SE SLIKE UPLOADUJU :)

Vuksha_Cage

- Pocela postavka dekala:



- Preslo se na sredjivanje guma da se dobije realniji izgled:
(Sa leve strane gume sa jedne druge makete kao izgled pre, a sa desne strane izgled posle obrade)


- Dalji napredak:


- Usledila test proba sa postavkom motora i nosaca zadnjeg krila, sve pasovalo OK



- Pocinje da lici na formulu:


*Cekamo novu turu slika*

Vuksha_Cage

- Nastavilo se sa radom na prednjem krilu:


- Krila postavljena:




- Zavrseni dekali, ponovno uradjen test fit svega:



*Malo bolje slike, u malo boljem svetlu i okruzenju*




*Vecerasnje brzinske slike konacno zavrsene makete, sutra cu je slikati u boljim uslovima, pa cu je tada postaviti u zavrsene projekte*
- Otvoreno:



- Zatvoreno:




Pitanja, predlozi, kritike, saveti, a i pohvale, dobrodosli :)
Pozdrav, Marko
:)

komoras

Ovo je skroz odlično! Super si se izborio s maketom :super

Koju si farbu koristio pa je nagrizla plastiku?
Koristi neki prajmer u spreju, fino ispoliraj vodenom šmirglom, pa nanesi željenu farbu preko, nećeš imati više takvih problema
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Vuksha_Cage

Quote from: komoras on 08-04-2015, 01:08:03
Koju si farbu koristio pa je nagrizla plastiku?
Kao sto rekoh, bila je 2011. godine, iskreno se ne secam sta je i kako bilo u detaljima, ali mislim da je ucestvovao u problemu neki cosmos zuti lak u spreju preko humbrol prajma, i to nakon nekoliko dana izmedju - znaci nije bilo do toga da je bilo na svezu farbu... zao mi je sto nisam slikao, ako jesam jos tada i iskopam negde sliku na sta je mucna licila postovacu... 

Quote from: komoras on 08-04-2015, 01:08:03
Koristi neki prajmer u spreju, fino ispoliraj vodenom šmirglom, pa nanesi željenu farbu preko, nećeš imati više takvih problema
nije prva maketa  ;) kao sto ces videti gore, i tada je isao postupak prajmovanja, jednostavno, nekad se desi "jbg momenat",
u to vreme, mislim da je bilo do lose serije COSMOS laka na mestu gde sam ih uzimao, nakon fijaska sa tom i jos jednom maketom, pobacao sam ih, pri cemu sam sa tom drugom maketom isao postupkom, sivi cosmos sprej - srebrni cosmos sprej, i desilo se ovo:

(ovo gde je git tu su useci u plastici i pukotine nastale odmah u sekundama nakon nanosenja sloja farbe) - tako da je sada ona na tapetu, smirglanje, gitovanje, urezivanje panela gde je potrebno, i tanko prajmovanje kao ispomoc u tom procesu...

Nakon doticnih veselja, presao sam iskljucivo na Happy Color sprejeve, i Zero Paints farbe za airbrush(jesu skupe - ali kvalitet + 100% tacnost nijansi za odredjenu maketu ih cini isplativim izborom), i od tada problem imao nisam da kucnem u drvo :)

Janjic

Divna maketa i divna mašina  :love :bravo :god

Meni su ove zvijeri iz 70-ih i 80-ih mnogo ljepše nego ove današnje mašine  :super
凸(¬‿¬)凸

Pedja

Одличан рад, жута испала за 5. Може нека детаљнија слика мотора и кокпита?

Сличан проблем са бојом која нагриза пластику сам и ја имао, на једној штуки у 1/48. Није јој било спаса, на жалост заборавио сам који је спреј у питању. Идеја је била да га користим као прајмер али није ишло.

Vuksha_Cage

Quote from: Janjic on 08-04-2015, 11:53:49
Meni su ove zvijeri iz 70-ih i 80-ih mnogo ljepše nego ove današnje mašine  :super
Ja sam najvise vezan za kraj 90' i pocetak 00' tj. eru Schumachera u Ferrariju :)
Sadasnje formule dosta idu u duzinu, uz manju sirinu, i na izgled mogu da se naviknem, kao i na promene nosa, ono sto meni licno malo smeta je zvuk na koji nikako ne mogu da se naviknem u potpunosti...

Quote from: Pedja on 08-04-2015, 18:09:10
Одличан рад, жута испала за 5. Може нека детаљнија слика мотора и кокпита?
Hvala, kokpit je prazan skoro, jednostavan volan i uvucen menjac, na crnoj pozadini, tesko za slikanje, ali videcu da uradim neku sliku u narednim danima i dodam :) Kada to budem radio, videcu da ponovo otvorim(posto sam inace zaklopio) unutrasnjost i uslikam i to :) Ali ne mogu da obecam odmah slike!  0:)

Quote from: Pedja on 08-04-2015, 18:09:10
Сличан проблем са бојом која нагриза пластику сам и ја имао, на једној штуки у 1/48. Није јој било спаса, на жалост заборавио сам који је спреј у питању. Идеја је била да га користим као прајмер али није ишло.
nakon toga, sada pre bilo cega, koristim 2 metode istovremeno da probam i vidim sta se desava, uzmem parce sprue-a i na njega nanesem zeljenu kombinaciju, ako sve prodje kako treba, onda uzimam plasticnu supenu kasiku, na kojoj ponavljam tu istu proceduru(veca povrsina - i to ravna, pa simulira na ravnim povrsinama desavanja, dok je prvi test za kontakt sa tacno tom plastikom), ako i tu prodje sve kako treba, tek onda idu boje na maketu :)
metoda: bolje spreci nego leci :D

*Postavljene danasnje slike u sekciji gotove makete* :)

komoras

upravo to što si rekao, sam si vremenom izvalio šta i kako  ;)

koliko sam ja imao prilike da čitam deklaracije, neki od tih Cosmos sprejeva su na nitro a neki na enamel bazi, otud i proždiranje plastike
mislim da je Happy Color akrilni sprej ili špric git dobitna kombinacija uz šmirglanje/poliranje pred farbanje
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates