Par završenih maketa u 1/72

Previous topic - Next topic

relja

Ove makete u 1/72 sam završio u poslednje dve godine:

Airfix Spitfire Vc, preurezan trup, braš "iz ruke"














Academy Me-109E-3














Zvezda Jak-3











Zvezda Mig-3 (mešavina dekala)











"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"


Lud13

Jak-3 mi nekako najlepsi od cele kolekcije :0

relja

Hvala.

Jak-3 je i ubedljivo najkvalitetnija maketa od sve četiri :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

guster


Jovac

Lepi su ti radovi , ali bih posebno izdvojio YAK-3 . On mi se onako najviše sviđa .

relja

Hvala.
Jak-3 je inače završen samo par dana pre nego što se na sajtu vojske pojavila ona odlična fotografija drugog Jaka sa istih manevara ... živ sam se pojeo kad sam je video :D
http://www.mod.gov.rs/multimedia/fotogalerija/foto/1949_LBW_20046_08.jpg
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

mos

 Dobro izgleda kolekcija!
Mig je posebno dobar, s obzirom kakva je zvezdina maketa.
Ja sam od mog akademca Me 109 odustao ali ovako kad je skroz zavrsen nije los.
:cheers

relja

Quote from: mos on 20-04-2015, 07:53:56
Dobro izgleda kolekcija!
Mig je posebno dobar, s obzirom kakva je zvezdina maketa.
Ja sam od mog akademca Me 109 odustao ali ovako kad je skroz zavrsen nije los.
:cheers
Zvezdin Mig je panj, to nije maketa :)

Ne sećam se nekog problema sa Academyjevom 109-kom (ne u 72, ali u 48 je bilo problema).
Brzo i "čisto" sam je sastavio i obojio, ali sam sam sebi navukao probleme kada sam prvi put pokušao "wash"...idi begaj.
Maketa je OK, nije vrhunska, ali je OK za sastavljanje. Jedino što nisam pola stensila zalepio - mali, sitni, a raspadaju se...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Druze da ti kazem za tu zvezdu mig 3 ne da nisam video bolji na forumu nego uopste!!! :cheers Da je panj jeste to svi kukaju i savetuju Hobbyboss easy kit mig 3!Lepa kolekcija nisam ljubitelj propova ali imam i medju njima favorite npr.bas mig 3 i jak...
Instagram-Peacockscaleworx

Kerber

Lepa kolekcija.
Izvukao si skoro maximum iz svake, jedino popravi spojeve na spinerima, to kvari opsti utisak...mislim da to sad nije toliko tesko da se izvede.

imalko

Lepi radovi. Kod mesera si napravio grešku i elisu postavio obrnuto nego što treba. Ja sam napravio istu grešku kad sam radio ovu maketu pre par godina i još uvek mi stoji takva na polici. Sve se plašim ako budem dirao napraviću još veću štetu...

komoras

Veoma lepo! Kod Mig-a sam u prvi mah pomislio da je Hobbyboss, tek sledećeg trenutka sam izvalio da je onaj panj od Zvezde...svaka ti čast! Majstorski!  :god :super :cheers

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

relja

Quote from: Kerber on 22-04-2015, 20:31:20
Lepa kolekcija.
Izvukao si skoro maximum iz svake, jedino popravi spojeve na spinerima, to kvari opsti utisak...mislim da to sad nije toliko tesko da se izvede.


Quote from: imalko on 22-04-2015, 21:52:10
Lepi radovi. Kod mesera si napravio grešku i elisu postavio obrnuto nego što treba. Ja sam napravio istu grešku kad sam radio ovu maketu pre par godina i još uvek mi stoji takva na polici. Sve se plašim ako budem dirao napraviću još veću štetu...


Spojevi na spinerima su takvi zato što ih uglavnom - ne lepim, nego ili nabijem ili stavim malo BluTaka.
Od pomeranja i premeštana za slikanje su se pomerili.
Mnogo mi je praktičnije da ih skinem, po potrebi, nego da pazim.

Kod Mesera je propeler verovatno spao pa ga nisam vratio kako treba. Hvala, nisam primetio.
Ono što niko nije primetio - štap od antene se savio ka repu, nakon zatezanja ribarskog najlona na žaru....


Za Mig - ljudi moji, to je za sekiru, da se delje. To ne znam odakle da krenem, bolje da ne pričam.
Hvala Warhawku za dekale sa parolom, to sam zaboravio.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

zobo

Ma uradio si ih za 10! Svaka cast!