Bergepanzer Tiger Early - Dragon 1:35

Previous topic - Next topic

Goran

Paralelno sa dioramom Barbarossa, počeo sam slagat i ovog spasilačkog tigra. Za maketu nemam drugih riječi nego pohvala. Naravno, jedina kritika pada na gusjenice koje su vinilne.. ali čak ni one ne izgledaju loše. Ja sam se odlučio sa izradu rane varijante, tako da dosta dijelova ima suvišnih na spruovima, no već će negdje nekom trebat...
Što se tiče sheme bojanja, odlučio sam se za dvobojnu shemu; RLM79 kao glavna boja te zelena kao druga kamuflažna boja.
Prema toj shemi bojanja, panzer pripada istočnom frontu, kasne 1943. godine (sPzJgAbt 653)













Goran

Jutros sam uspio i kamuflažu napraviti:









Aki

zanimljiva maketa,i lepo si je ofarbao.
meni se taj tenk,kao tenk ne svidja,jer ima nekako cudan oblik ::) :P

milanco

Spavas li ti nocu ??? ??? ??? ??? Ovo bas brzo napreduje svaka ti cast :D :D :D :D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Goran

Ne spavam  ;D.
Pa i nije baš nešto brzo, počeo sam prije cca 8 dana, samo nisam postavljao baš sve fotke u radu, a i nije zahtjevna maketa.
Ide brzo kad se ima vremena, a evo imam još dosta slobodnih dana....

milanco

pa cime se bavis kada imas toliko slobodnih dana ili si sopojio stari i novi odmor ;) ;D ;D
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Goran

Ima pjesma od Partibrejkersa u kojoj se kaže :...kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem.."  ;D
Šala mala, ma radim ja normalno svojih 8 sati, ali kada dođem doma žena je već sve napravila, tako da imam puuno vremena.  ;D

Boki

Naravnoučenije: ako već morate da se ženita (udajete) birajte supružnika koji može da trpi maketara :D
Bravo Gorane. Obaraš nam sve rekorde po pitanju kvaliteta i kvantiteta radova.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

T34

Da, odabir bračnog druga najvažnija je stvar u životu - ja se nekako snalazim...
Ali što za djecu kazati :(
Sve pohvale za maketu naravno!!!

rodeo

Svaka cast! Da li je kamuflaza slobodnom rukom?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Goran

Je, slobodna ruka. Samo ima jedna greška...kuke na kupoli sam krivo okrenuo  :(
Jučer dok sam radio wash sam došao do tog zaključka, no da se ispraviti.

Goran

Kuke na kupoli sam uspio prepraviti, napravio sam wash, koristeći pronto i tuš, te malo uljane raw umber boje. Danas ću nalijepiti dekale, te dodat još malo washa na nekim mjestima.
Uz to, ofarbao i uredio sam gusjenice, te prilikom postavljanja, naletio na mali problem; prevelike su:



Osim te sitnice, ostalo je sve ok:













3EMYH

Odlican tenk, a i gusenice su skroz ok. Svaka cast!!!!!