Heller MD-450 Ouragan 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

For Chaaarrllleeeesss

Stara maketa, prebačena u kontru. Dekali su za 1956. i zbog toga ga nisam mnogo prljao i postarivao.
Nosače za bombe napravio, doradio sedište i kabinu mada se unutra skoro  i ne vidi.
Boje Revell 69, Hu 118 i odozdo Molak 36495 Grey, Pronto i MM mat lak.













U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Jovac

Dopada mi se , mada mislim da ti kabina nije legla kako treba . Voleo bih da nabavim  ovaj avion , mada imam u Valom kutiji , ali voleo bih Heller baš ovu verziju .


Simic M

Quote from: dragan_mig31 on 28-04-2015, 19:50:32
DObar :) steta za kabinu :)

Nista strasno, bar je pedantno odradjen...

Janjic

凸(¬‿¬)凸

medico

Lepo si osavremeno urezivanjem panela, ovu sada već vremešnu maketu ! Možda si preterao sa mat lakom , možda malo da popraviš farbanje prednjeg točka a osovina amortizera viljuške nosnog točka bi trebalo da pbude u boji metala ?!
Za farbanje guma probaj Revell antracit boju ili pak u crnu boju dodaj malo bele ili svetlo sive izgledaće dosta realnije u 1/72 !

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

flanker

Ma kabinu sam nešto prljao na spoju sa trupom (heh očigledno nije trebalo) pa se možda zbog toga malo više vidi spoj, a zbog naleganja sam razmišljao da je ostavim otvorenu, ali to bi iziskivalo sečenje staklića i dodatno ulaganje u kabinski prostor. I meni se čini da je previše mat, trebalo je da miksujem gloss i mat lak za pravi finiš.
Ko je bude radio neka obrati pažnju jer u sastavnici su date pogrešne boje za ove dekale. Inače dekali su odlični iako prilično stari.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

jakobinac

Bravo Mare. Lep rad. Nego, bas imas visak vremena kad si resio da preurezujes panele. :naughty

zero

Pogodio si boje a za lak probaj humbrol satin da ne bi mesao a daje super rezultat.

relja

Lepa maketa, trud se isplatio.
I ja preporučujem Humbrol Saten lak, bez mešanja.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"