moji rusi

Previous topic - Next topic

ivan

evo i mojih maketa .kao sto rekoh amaterski uradjeni ali ja sam zadovoljan najbitnije da se meni svidjaju , nemozemo svi biti profi

                        http://s152.photobucket.com/albums/s189/ivannenadovic/

Dada

Majstore, samo mi jedno nije jasno... Zasto potcenjujes svoj rad ???
Sta fali ovim maketama, sasvim korektno odradjene...
Najbitnije da si ti zadovoljan i da radis za svoju dusu...
Pozz i samo nastavi

Sandman

Ivane, shto reche vec Dalibor - tvoje makete su skroz dobre!  ;)

Sve imaju pedantan finish - nigde se ne vidi ostatak lepka ili gita (da si samo video moje rane radove lepljenje OHO lepkom!  :D)

Vidim da imash lep prelaz boja erbrashom na onom Su-34, a i sve druge makete imaju jako precizno odvajanje kamuflaza!
Vidim da se odlichno snalazish i sa maskiranjem pri kamufliranju....

zaista nemash razloga da mislish da tvcoje makete nisu skoro pa "profi" ;)

ako imash afinitete da makete uradish i sa efektom ostarevanja, imash sa ovim modelima odlichnu podlogu za tako neshto - naime, na svim ovim modelima koji su jako dobro ofarbani, mozesh uz malo truda da im istaknesh panele npr. da ne bi izgledali malo hm, da kazem "bezpanelno" - znachi samo suptilno da naglasish panele da se vide... to uradi tako shto mozesh da prevuchesh grafitnom 0,5mm olovkom po linijama panela.... takodje, mozesh uraditi lagani drajbrash na iduvnicima aviona kako bi naglasio drugom nijansom metalne boje linije panela koji su metalik.... i eventualno mozesh da simulirash prljavshtinu po napadnim ivicama ili ispod /iznad krila gde je pri upotrebi se stvarala prljavshtina...

takodje, ako nisi lakirao makete, lakiraj ih da bi zashtitio dekale d ase jednog dana od starosti i vremenskih uticaja ne odlepe....

savet za kasnije - dekale lepi nakon shto maketu izlakirash gloss lakom - ovako cesh izbeci efekat silveringa - efekat da ti se vidi providni film oko dekala... kasnije preko njih opet gloss lak da ih zashtitish, a onda preko toga ili ostaje gloss ili idesh matt ili semigloss lak, zavisno od modela koji radish....

sve ovo su samo finese - ti si vec dobar deo posla odradio! ;)

josh jednom, drago mi je da si zadovoljan svojim radom jer definitivno ovo radisah OK ;)

svaka naredna maketa bice sve bolja i bolja jer cesh stalno neshto uchiti i u radu primenjivati neku novu tehniku za koju si chuo/video negde ili od nekoga ;)

samo napred i pishi shta ti je sledece na radnom stolu ;) :)

pozz,
S.

Boki

Meni se tvoji radovi baš dopadaju. Samo tako nastavi. Lepo kaže Sandman, najvažnije je da si ti zadovoljan.
Ne zaboravi da nijedna maketa nije savršena. Tvoje makete nisu tako daleko od "profi" kao što ti misliš ;)

Čini mi se da ram poklopca kabine kod Štuke nije ofarban, inače je super.
Kako si je farbao? Bela boja je jako teška za rad.

Nije li ono Italerijev Mi-24 (crveni 07)? Neko mi je rekao da postoje fotografije ovog helikoptera. Već duže vreme ih bezuspešno tražim, pa, ako ih neko ima ili link do njih, neka postavi, ako nije problem. Hvala.

Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Zoki969

Makete su ti definitivno bolje nego sto sam o njima mislis !
Ne daj da ti teoreticari (kvazi maketari koji ne rade nista osim sto kritikuju) kvare misljenje o sopstvenim maketama.
Neko voli uprljane makete, neko ciste, neko onakve, neko onakve ... Sve je pitanje licnog pristupa. Bitno je da postujes svoj ukus i da se osecas zadovovoljno onim sto radis.
Znaci, samo udri dalje, i to bas onako kako se tebi svidja. Jer samo tako valja !

oddball

Meni deluju baš dobro.
Kakav je Su-39 za sklapanje? Predpostavljam da je Zvezdin, kako su ga uradili?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

ivan

Naravno su 39 je zvezdin, klasicna zvezdina maketa nista specijalno lepo se sklapa nema puno detalja. ja sam ubacio  ne-omega kokpit koji je  ekstra,koliko znam zvezda jedina radi su-39 u 1/72.