Messerschmitt Bf 109 E3 (ICM 1/72)

Previous topic - Next topic

AcaDinic

Još jedan veliki pozdrav od mene.
Ovog puta u vidu ICM - ovog Bf 109 E3. I šta reći, maketa je jednostavna za rad, bez previše detalja i suvišnih delova, ICM ko ICM. Hemija, standardno, Vallejo. Uklapanje, turpijanje, gitovanje šmirglanje pa onda sve to ponovo nekoliko puta i kada ga ofarbaš vidiš da je trebalo još da se sređuje. U principu svaka je takva sa manje ili više truda. Jedino zašto se kod nje treba naoružati živcima su dekali koji se raspadaju pri pomisli da ih treba postaviti a tek kada se iz vode izvade onda nastaje haos.  :headbang
Bilo kako bilo ja je sastavi.
Na vama je da sudite.  :cheers
P.S.
A postolje ... Naravno i ono.

















To bi bilo sve za sada.

Tomcat

Lep je, ja hocu taj isti u kampanji da uradim. Svaka cast jos jednom  :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Warhawk

Odličan i s merom weathering.
Mislim da je staklić od E4, onaj za E-3 je vrv bio oštećen ili mutan, što se često dešava u ICM kutijama?
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

relja

Odličan. Nedostaju samo svastike na repu.

I mene čeka jedan ovaj ICM :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Kažu da je kopija Tamiye. Imao sam ga nekad davno i sečam se ga kao dosta detajlirane i fine plastike ali i očajne kvalitete zbog puteraste bele plastike i šugavog poklopca kabine.

Ovaj tvoj je sasvim korektan i sa merom uprljan rad.

Josip

AcaDinic

Hvala na kritikama.
Naravno da nedostaje svastika li je nisam imao da je stavim a svastike koje su date u dekalima su očajne tako da je za sada bez njih. Bice u nekom narednom periodu.
Plastika je ok samo uklapanje je malo teže zato iziskuje malo više vremena i rada.
:cheers

Warhawk

#6
Quote from: JŽ on 26-05-2015, 12:23:05
Kažu da je kopija Tamiye. Imao sam ga nekad davno i sečam se ga kao dosta detajlirane i fine plastike ali i očajne kvalitete zbog puteraste bele plastike i šugavog poklopca kabine.

Jeste kopija, ali korigovana (ima tačnu dužinu trupa za razliku od Tamije). E sad, tačnost ili lakše uklapanje, pitanje je ličnih afiniteta...  ::)
Svi ostali delovi su medjusobno zamenljivi izmedju dve makete


http://modelingmadness.com/review/axis/luft/mills109e.htm
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Lepo. Dobro odradjeno, umeren vedering...Jedino poklopac kabine nije za E3 verziju...to ako imas u rezervi, promeni (sva 3 dela), eda bi model imao tu tehnicku tacnost.
Kod ICM je izgleda stanje varijabilno...sto se tice kvaliteta odlivaka...imam 2, ali, nisam primetio neke vece greske/nedostatke/ostecenja u delovima, bar za sad. A daju 2 verzije kabinskih poklopaca, i za E3 i E4/7...

mos

Lepa maketa ako zanemarimo problematicne staklice i dekale  kod ICM-a.
Lep rad i svaka ti cast na strpljenju oko dekala znam kolika je muka.
Kao sto je Kerber pomenuo model je bio E-3 i rekao bi da je ram stkala je RLM 71 a ne RLM 02.

:cheers

AcaDinic

Popravićemo.
Sugestije su na mestu.

Kerber

Jedna napomena: jedno "rebro" na zadnjem delu kabine, onom na trupu kod stapa antene, uzduzno, gore, je uvek  RLM02, jer to je unutrasnji ram...cisto picanjenja radi...heheh, pa ako menjas i ponovo farbas, cisto da imas na umu, mada je to u maloj razmeri slabo vidljivo, al' ajde da kazem...(vec od E4 generalno je sve unutra RLM66, pa i ta "precka").
Ima jos jedna stvar za kasnije Mesere - ponekad su sve te kabinske ramove ostavljali u fabrickom "ruhu" (od F verzije, retko E4/7), pa je sve to bilo RLM66...samo treba dobra fotka ili "ziva rec" za potvrdu...To i ovde moze biti slucaj, samo sa  RLM02, jer je uvedena u spoljnu kamuflazu umesto RLM70...ali, reference su bitne - dobre fotke.
Sve u svemu, dobar rad, a uz malo popravke - jos bolji!