GAZ M1 , Zvezda 1/35

Previous topic - Next topic

SLAYER

Zdravo

Ako nije problem ja bi samo zamerio na jednom, a to je postavljanje linkova (koji vode do recenzija), umesto samih recenzija na forum.
Puno postovanja i zahvalnosti na dosadasnjim recenzijama. Taj podforum je zamro poslednjih godina, bar sto se tice tenkova i oklopnih vozila.
Zahvalnosti narocito za predstavljanje odredjenih modela koji mene licno interesuju, ali stvarno mislim da ovako forum nema smisla.

Pozdrav,
Milos

Miroslav Š.

Милоше, хвала ти на јављању и коментару. И сами смо више пута дискутовали да ли да ове наше кратке рецензије или боље речено представљања новитета и старитета обавимо на овај начин (путем линка) или директно качењем и постављањем материјала овде на форум. Морам да признам да смо и даље у истом ,,ребусу" :think На овај начин смо се одлучили јер су то макете које су везане за наш е-магазин МАКЕТАР ПЛУС и зато што нисмо хтели исти материјал да постављамо на више различитих места јер то одузима време (не много али ипак осетно...).
Убудуће ћемо се потрудити да комбинујемо јер слободно могу да кажем у име оних који раде на овим представљањима да се и нама више допада директно постављање. Но, у сваком случају, битно је да има новитета и да успевамо барем мало да пружимо информације о неким од њих...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

boom.boom

Hmmm :think meni skroz ok ovako preko linka!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

SLAYER

Hvala na odgovoru i detaljnom objasnjenju.
Nisam upoznat gde sve kacite recenzije, ali pretpostavljam da je nacin "copy-paste". A to nije puno vremena?  :)

@boom.boom Naravno da nije uopste ovo veliki problem, ali poenta je u tome kad bi sad svako poceo da kaci link-ove sa recenzijama sa npr. "Armorame", "Perthmilitary..."-a ,"Missinglynx"-a, kao sto rekoh, mislim da stvarno forum ne bi imao smisla.



Miroslav Š.

Miloše, ako bi neko postavio neku recenziju na spomenutim sajtovima bilo bi lepo da postavi link ovde (ako je u pitanju recenzija upravo te osobe). Mislim da bi to itekako imalo smisla. Naravno da nema mnogo smisla otvarati posebne teme sa linkovima koje su uradili neki drugi maketari jer uglavnom svi idemo na pomenute sajtove sa odličnim predstavljanjima...
Nadam se da ti je Emka kao maketa tj njeno predstavljanje ok.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

SLAYER

Naravno da je ok.  :) Ali kao sto rekoh - "samo na jednom(!) bi zamerio".
To za postavljanje link-ova za recenzije clanova ovog foruma koji vode do pomenutih sajtova bi bio isti slucaj.
Prvo je bilo upuceno samo vama iz Maketarskog Kluba Novi Sad, ali sad sam video/podsetio se da su to i drugi radili.

Kao sto rekoh u odgovoru kolegi boom.boom-u ovo upste nije veliki problem, ali jednostavno je bolji osecaj kada kliknes na temu, a ono "knjiga"(pojedine recenzije ovde). Mislim da je tokom godina "sazreo" odredjen broj maketara na ovom forumu koji bi mogao da uradi dobre recenzije maketa "popularnijih" modela, da ne pricam o onim "veteranima", a materijala za to ima, jer svi konstantno nabavljamo nove. Licno, i sam pomislio pre nesto vise od godinu dana da uradim po neku recenziju, ali eto, to nije bio slucaj, a i ne znam da li sam bas kadar za to.

I na kraju, nemojte da shvatite ovo licno ili kao neku smrtonosno tesku zamerku, ali otislo je jednostavno na ovu temu(mozda je trebalo da otvorim temu u ""Maketarski razgovori").  :-\




Miroslav Š.

Bez brige, ni ja niti bilo ko od nas iz MKNS nije ovo shvatio lično ili negativno na bilo koji način. Ovakve i slične primedbe-sugestije-mišljenja dobijamo uglavnom na pm (što je takođe ok). Bitno je da ima priče i da ljudi slobodno iznose svoje stavove...
Slažem se sa tobom da ima maketara koji mogu da urade i prirede dobre recenzije. To treba negovati jer se tu dolazi do nekih bitnih informacija pre nabavke makete kao i u bezi sa izradom...
Otišao sam predaleko i naširoko. Ako želiš, pokreni novi topik na ovu temu pa da ga razvijemo...
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!