Hawker Hurricane Mk.1 ( Over Malta ) 1/72 - Airfix

Previous topic - Next topic

Jovac

Gotova je i ova maketa. Pred vama je maketa aviona Hawker Hurricane Mk.1 , firme Airfix. Maketa predstavlja avion RAF-a , stacioniran na Malti 1940/41 godine. Maketa se odlično uklapa , što bi se reklo sklapa se sama od sebe. Rađeno direkt iz kutije , jedino su dekali kombinovani , zbog verzije. Boje Humbrol i Model Master, lakovi kao i uvek Vallejo , wash Humbrol i prljanje Tamiya šminka. Izvolite fotografije:


mos


milan78

Instagram-Peacockscaleworx

relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

medico

prilično lepo ! retko se viđaju ovakve verzije farbanja . Imaš par zazora kod spajanja polutki trupa i krila koje je trebalo izgitovati, mada ništa strašno, razvuci antenicu izgledace mnogo realnije. Probaj sledeći put da crne detalje odradiš sa revell anrtacit bojom (matt 9) daje mnogo realniji izgled od crne pogotovo za 1/72.
Pretpostavljam da si proverio reference pošto je u pitanju rani Hariken Mk.I sa platnenim krilima ....

Jovac

Quote from: medico on 13-10-2015, 15:12:40
prilično lepo ! retko se viđaju ovakve verzije farbanja . Imaš par zazora kod spajanja polutki trupa i krila koje je trebalo izgitovati, mada ništa strašno, razvuci antenicu izgledace mnogo realnije. Probaj sledeći put da crne detalje odradiš sa revell anrtacit bojom (matt 9) daje mnogo realniji izgled od crne pogotovo za 1/72.
Pretpostavljam da si proverio reference pošto je u pitanju rani Hariken Mk.I sa platnenim krilima ....

Pogledao sa slike u knjizi. Taj je slikan krajem 1940. Antena se razvlaci pri stavljanju u vitrinu. Hvala na savetima.

Pedja

Одлично, прави избор, управо ми је један Спитфајер Вц на столу и исто ће бити варијанта са Малте.О шеми бојења не бих много бринуо, нико не зна које су боје биле тачно коришћене, и како...

Jovac

Quote from: Pedja on 13-10-2015, 19:18:17
Одлично, прави избор, управо ми је један Спитфајер Вц на столу и исто ће бити варијанта са Малте.О шеми бојења не бих много бринуо, нико не зна које су боје биле тачно коришћене, и како...
Ja sam bojio sa Model Master RAF Ayure blue , a na repu su Humbrol Midlle stone i Humbrol Dark earth.

marder68

Bravo za semu i ukupmi utisak. Ovaj hariken je pravo osvezenje.

Nidza79


deksiko

Moj omiljeni avion. Super izbor seme farbanja  a super i izgleda. :pilot

Dragan

Quote from: medico on 13-10-2015, 15:12:40
prilično lepo ! retko se viđaju ovakve verzije farbanja . Imaš par zazora kod spajanja polutki trupa i krila koje je trebalo izgitovati, mada ništa strašno, razvuci antenicu izgledace mnogo realnije. Probaj sledeći put da crne detalje odradiš sa revell anrtacit bojom (matt 9) daje mnogo realniji izgled od crne pogotovo za 1/72.
Pretpostavljam da si proverio reference pošto je u pitanju rani Hariken Mk.I sa platnenim krilima ....
Prema podacima objavljenim u knjizi "British Military Aircraft Serials 1878-1987" serijal L8957 pada u opseg L8362-L9044 a to su avioni tipa Bristol Blenheim Mk I/IV.
A prema istoj knjizi serijal LB957 pada u opseg LB542-LF774 a to su Harikeni Mk.IIB/C odnosno Mk.IV, a bas LB957 je Mk.IIC (LB927-LB973).

Jovac

Quote from: Dragan on 17-10-2015, 13:15:45
Quote from: medico on 13-10-2015, 15:12:40
prilično lepo ! retko se viđaju ovakve verzije farbanja . Imaš par zazora kod spajanja polutki trupa i krila koje je trebalo izgitovati, mada ništa strašno, razvuci antenicu izgledace mnogo realnije. Probaj sledeći put da crne detalje odradiš sa revell anrtacit bojom (matt 9) daje mnogo realniji izgled od crne pogotovo za 1/72.
Pretpostavljam da si proverio reference pošto je u pitanju rani Hariken Mk.I sa platnenim krilima ....
Prema podacima objavljenim u knjizi "British Military Aircraft Serials 1878-1987" serijal L8957 pada u opseg L8362-L9044 a to su avioni tipa Bristol Blenheim Mk I/IV.
A prema istoj knjizi serijal LB957 pada u opseg LB542-LF774 a to su Harikeni Mk.IIB/C odnosno Mk.IV, a bas LB957 je Mk.IIC (LB927-LB973).
Vidi prijatelju , sve ja to tebi verujem , ali moraću onda da se žalim Poljacima , jer su mi oni prodali dekale. Ti su brojevi bili na tom tabaku sa dekalima za taj avion. Pozdrav.

Vidi prijatelju , sve ja to tebi verujem , ali moraću onda da se žalim Poljacima , jer su mi oni prodali dekale. Ti su brojevi bili na tom tabaku sa dekalima za taj avion. Pozdrav.

Dragan

Nadam se da nisi moj komentar shvatio kao zlonameran. Ocito je da je u pitanju greska p[roizvodjaca oznaka, ali iz medikovog/i] komentara vidim da ima dosta lutanja oko tipologije povezane sa serijalima, a velika je steta kad odlicno uradjena maketa kao sto je ova nije savrsena zbog tudjeg propusta. Na zalost, i maketarska literatura u koju smo se nekada kleli vrvi slicnim greskama.
Kad nadjem vremena postavicu fotografije mog Harikena Mk II koji je vise od pet godina stajao nedovrsen jer nisam bio siguran oko serijala. Mozda ce neko reci da preterujem, ali meni je to istrazivanje zanimljivije od same izrade makete.
Pozdrav i tebi i svako dobro!  :cheers