Revell Me-262 A-1a 1/72

Previous topic - Next topic

jasmind

Quote from: Ćomi on 27-09-2015, 12:23:22
Koji air brush koristis ?
Pitam jer bi bilo lepse da si izvukao motling istim...Trudis se, eceraj ovo ono pa rekoh, imas sigurno razlog zasto si to preskocio...

Pozz,
Ćomi

Ab je kinez. Na ovom avionu je mottling jako sitan, ja sam cak previse ovih "fleka" stavio jer sam se zanio. ABom sam pokusao dvaput, jednom sam i skidao boju sa bokova zbog toga. Nisam bio nikako zadovoljan i na kraju sam uradio ovako 10/0 kistom. Meni je ok, dok legne matt lak bice jos bolje.

Desha12


syncrogti16v

Veoma lepo sve ovo izgleda. Samo da pitam kako se zove ovo kao guma, plastelin za zastitu prilikom farbanja, gde se kupuje? Hvala.  :super


komoras

Odličan rad! Uvek je lepo videti ovog pionira mlaznog pogona  :super :pilot
Za motling preporučujem (kad već radiš kinezom, kao i ja) da prskaš kroz papirne šablone, izbuši vrhom olovke papir i teraj, ja obično to ekserom kroz neku tvrdju šmirglu, zbog krutosti, kako bi šablon mogao da držiš bez lepljenja kako ga AB ne bi oduvao
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

jasmind


relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Lykos

Meni je ovo pravo dobro!!!

komoras

Predobro!  :super
Iz kog seta su dekali i čime si lakirao maketu i kako?
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

jasmind

#24
Quote from: komoras on 06-10-2015, 18:42:47
Predobro!  :super
Iz kog seta su dekali i čime si lakirao maketu i kako?

Dekali su iz tri seta. Krstovi iz kutije revell, broj 13 i serijski broj na repu su iz academy me-262 makete, swastike su Eagle cals viskovi iz dva dijela. Stencila sam minimalno stavio, oznake goriva i walkways, ne volim na 1/72 pretjerivat sa stencilima, hem nije realno, nekad su bas preveliki, hem me strah silveringa zbog nekg glupog natpisa ACHTUNG.

Boje su vallejo model air. Na boju su isle dvije ruke alclad aqua gloss bojano sirokim kistom. Onda dekali, preko dekala jos jedna ruka alclad aqua gloss. Dekali su postavljani uz mr. mark setter (po meni genijalna stvar koja maltene garantuje da nema silveringa). Na kraju je isao vallejo akrilni lak satin i matt u omjeru 2:1 i onda razredjeni 60% vallejo airbrush thinner i 40% lak otprilike spricano sa ABom.

viper