Heller 1/150 Corsair ship

Previous topic - Next topic

Sandman

Ovo je jedrenjak Corsair iz XVI/XVII veka koji je originalno nastao kao trgovachki i brod za ribarenje, ali je zbog svojih malih gabarita i svoje brzine chesto korishcen kao bojni brod. Najcheshce je bio naoruzan sa 4 topa i 4 do 6 musketa. Brod je dugachak 33m, a ova maketa predstavlja njegovu repliku u razmeri 1/150.

Ovo je drugi Hellerov brod koji sam do sada radio i moram priznati da je Heller zaista ispunio moja ochekivanja - ova francuska firma je zaista jedna od pravih majstora za makete jedrenjaka!  :o

Na ovoj maketi sam isprobao tehniku simulacije teksture drveta slikarskim uljanim bojama, chiji opis mozete videti na sledecem topicu:

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2007.0

Plava traka na koritu broda kao i crni donji deo korita su farbani tako shto su ti detalji prvo maskirani Tamiya masking trakom a zatim je sledilo farbanje....

Cevi topova su farbane u Humbrol 53 (Gunmetal) pomeshanu sa malo crne boje, a prethodno su mikroburgijicama malo izbushene pri vrhu...

Jedra su farbana u Model Master 1706 (Sand), a ispupcheni i udubljeni delovi jedra su drajbrashovani sa posvetljenom ili potamnjenom ovom bojom...

Konac za uzad je stajao potopljen u crnu kafu (skuvanu  :D) nekih 24h kako bi poprimio tamno braon boju... a zatim je na kraju drajbrashovan Wood bojom pomeshanom sa malo sive...

Natpis Corsair na plochici podnozja je farban Model Master Gold bojom iz vishe slojeva jer je podloga crna, a ova boja je blago transparentna izgleda...

































Ovu maketu sam uradio kao rodjendanski poklon za nasheg moderatora na "Brodovima", Tanju "Brodskog malog"...  ;) :-* :-* :-*

Aki

svaka cast,srki,stvarno impresivno
odlicno si uradio teksturu drveta!

Night Fighter

Au bas lep brodic!

Lepo sto nema musavljenja (weathering-a), nego fin i cist.
Tanji ce se sigurno dopasti.

Morgy

Blah taj brodić je bio dobar samo za potpalu u piratesu ;)) da je valjao nešto  ne bi bio postavljen za startni brod ;)

maketa je strava.

Sandman

Quote from: Brodski mali on 04-07-2007, 10:05:07
Quote from: Sandman on 03-07-2007, 20:53:49
Konac za uzad je stajao potopljen u crnu kafu (skuvanu  :D) nekih 24h kako bi poprimio tamno braon boju... a zatim je na kraju drajbrashovan Wood bojom pomeshanom sa malo sive...

:D  :D  :D Bravo za ideju

u sastavnici su preporuchili potapanje u "strong tea"... e sad... koji je to tachno "strong tea" ovde kod nas nemam pojma - da li je to onaj ruski, crni chaj ili koji vec??  ??? ::) Ja sam reshio da to ipak probam sa kuvanom kafom  :D pogotovo shto je konac bio onako svilenkasto kremkaste boje..... :)

u prvih par sati konac je chak plivao po sholjici  :D da bi nakon 24h potonuo i poprimio boju....  8)

a drajbrash sam radio da bi se dobila ona boja uzadi - neka sivobraon.... ;)

Quote
Hvala puno  :-*  :-*  :-*

nema na chemu - bilo mi je zadovoljstvo raditi ovu maketu ;)
...i bash zato shto znam da ne volish mnogo ostarene makete, brodic je i uradjen kao nov ;)
samo malkice je radjen drajbrash na koritu, ali chisto zato da se istakne tekstura drveta na crnom delu, a ne da bi se radilo ostarevanje ;)

pozz  :)
S.

rodeo

He he, stari morski vuci su vozili ovo u piratesu! I ja sam jedrio njime. Nego Srki, ako slucajno meni budes kupovao maketu za rodj. neka bude nesastavljena  ;D
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Dada

Sail Hooo, kapetane !!! !!! !!!

3EMYH

Brodic je extra... Moraces jednom da mi demonstriras kako si napravio texturu...
Svaka ti cast!!!

rodeo

#8
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Mr Maximus

Brodic je prelep  nemamreci, tutorijal je takodje fenomenalan... Hvala ti puno(kao i svima ostalima),  sto si lepo podelio sa nama delic tvog znanja...

tripko


Sandman

hvala svima na lepim rechima :)

chim nadjemo neki prostor gde mozemo da ponovo pokrenemo radionicu, rado cu demonstrirati ovu tehniku uzivo ;)

pozz,
S.

3EMYH

#12
Quote from: Rodeo Clown on 04-07-2007, 21:17:19
Koliko te stvarno zanima?

http://maketarskikutak.com/index.php?topic=2007.0

Rodeo, prelistao sam taj topic, ali bih voleo da ga vidim uzivo!

Hartmann

Gazda, nisi dzaba crnobradi  ;)  ;D. Super ti je Korzer.
A sto se tice caja, verovatno misle na engleski caj bez mleka tj. indijski  :).
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Srdjan

Imenjace razvalio si ga!!! Svaka cast i za izbor makete, i za nacin izrade. Fenomenalnoooo sto bi rekao Radovan III  :D

Koliko je on dugacak u ovoj razmeri? Je l' ima 30 cm?  ???