F4U-1D

Previous topic - Next topic

Oruzar

Nadam se da radi link...

F4U-1D 1/32 Trumpeter Sve je scrach build od dorada.

http://s1159.photobucket.com/user/Oruzar/media/P1010013_zpsx8wt20i5.jpg.html

M@rio

Uuuuuu to je maketa sa NG kup-a?! OOOOOdličan, baš mi se sviđa!!! :super :super :super

Svaka čast!!!

Pozdrav,
Mario
M@rio

kapetan

Vrhunski rad, kao što ti i rekoh na kupu! :super

zobo

Stvarno majstorski uradjeno. :cheers :super :super

milan78

I meni se jako svideo,dobro odradjeno jedino me zanima jel moze ovako da budu postavljena krila?Meni se cini ili su oba gore ili oba dole??
Instagram-Peacockscaleworx


PELE

Pocep'o si je za sve novce, svaka cast, uzivo jos bolji !  :cheers

Nemsy_29

Vaistinu dobar  :violin

Mikoyan29

Brutalna maketa! :super
MK "Oluj"

Ipak imam par pitanja/primedbi:
- čini mi se da su ti 1D Corsairi bili odreda u gloss dark sea blue
- zašto nije unutrašnjost kapotaža i cockpita bar malo istrošena?

Josip

Oruzar

#10
Josipe,

Hvala na primedbama i pitanjima. Pre nego sto pocnem sa odgovorima, zelim napomenuti da sam maketu radio iskljucivo bez umetnicke maketraske slobode i bez trunke sujete za prikrivanjem nepotvrdjenih "What If" korekcija...da uprostim..."mozda je bilo tako"//Ne...radim makete po realizmu jer profesionalna deformacija mi ne dopusta taj luksuz maketarskom nadrealizma. Dugo vremena vec odrzavam vojne letelice,i porodicu hranim radeci to, i zaista ih poznajem i nacine expolatacije,kako i kao sto mi kazemo PVTS...pravilo vaz.-tehnicke sluzbe ne dozvoljava neke od napomenutih stvari.Kao sto su recimo da avion bude naourazan a trup mu rastavljen ili gomila pristupnih,exploatacionih otvora otvorenim,koje ce dati realan izgled makete..posmatracu..maketaru..ali vazduhoplovcu...NE!

Pa da predjem na stvar.

1.) Sto se tice vaseg napominjanja boja ovog tipa vzduhoplova,i refernci koje ja posedujem mislim da ste suvise usko sveli spektar.Ako vas bude interesovalo konkretno bojenje ovog tipa vazduhoplova mozete me kontaktirati te cu vam podobnije objasniti.

2.) A sto se tice"Istrosenosti" unutrasnjih strana kapotaza ovog konstrukcionog resenja vazduhoplova, mislim da gresite i da takodje niste sagledali opsirnije sliku. Elem, ovakav tip vazduhoplova ne dozvoljava otvaranje pristupnih otvora u pretpoletnom,medjuletnom i posleletnom ili u povremenom pregledu,sa unutrasnje strane istog, cak ni u modifikacijama istog. Tako da u svim oblicima i stepenima odrzavanja gore napomenutom ishabanost unutrasnjih delova oplate na expoatacionim otvorima je dovedena na zaista neki minimum.Jer cak i ako se to desi onda je to uradjeno namerno ili su to klizni delove koji se vade u vidu blokova sklopova agregata i uredjaja. Tako da: kada kabine je isprljana i ostecena zastitna farba tamo gde treba,a moje iskustvo mi opet nije dalo slobode da ...malo "Izudaram avion" tamo gde se ne udara.

Hvala vam.

viper


zivorad


Lud13

Kao sto rekoh ...mnogooo dobro  :rtfm

Poseidon

Sjajno urađena maketa...dosta truda  :cheers